Koncertzālē “Cēsis” ar stāvovācijām izskanējis vēsturisks Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums

Koncertzālē “Cēsis” ar stāvovācijām izskanējis vēsturisks Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums

Koncertzālē “Cēsis” ar stāvovācijām izskanējis vēsturisks Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums

9. jūlijā, koncertzālē “Cēsis” izskanēja vērienīgs Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums – pēdējo reizi Latvijā šī opera pilnā apjomā iestudēta pirms 100 gadiem, 1921. gadā Latvijas Nacionālajā operā. Izcilu pasaules līmeņa operdziedātāju un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas sniegumā klausītāji Cēsīs piedzīvoja neaizmirstamu un spilgtu mūzikas notikumu. Scenogrāfija un videoprojekcijas - Oļegs Golovko un Aleksandrs Labonovs. 

“Šis bija īpašs notikums - Riharda Vāgnera operas "Tristans un Izolde" koncertatskaņojums. Tie, kas bija Cēsīs, piedzīvoja izcilību, lielisku komandas darbu un šīsvasasaras akadēmiskās mūzikas kulmināciju!”

LR kultūras ministrs Nauris Puntulis.
“Tristana un Izoldes “ koncertatskaņojumā, ko kopīgi rīkoja Koncertzāle “Cēsis” un Cēsu Mākslas festivāls, Izoldes lomā dzirdējām vācu soprānu, spožu Vāgnera operau lomu interpreti Gunbritu Barkminu (Gun-Brit Barkmin), bet Tristanu dziedāja Eiropas operteātru zvaigzne, vācu tenors Marko Jenčs (Marco Jentzsch). Kopā ar titullomu izpildītājiem uz skatuves bija mecosoprāns Martina Dike (Martina Dike), vācu basbaritons Olivers Cvargs (Oliver Zwarg), slavenais igauņu baritons Ains Angers (Ain Anger) un Latvijas Nacionālās operas solisti Mihails Čuļpajevs, Artjoms Safronovs un Rinalds Kandalincevs.
Visu laiku skaistākā mīlasstāsta koncertatskaņojumā Cēsīs piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā. LNSO bijušais mākslinieciskais vadītājs (patlaban orķestra mākslinieciskais padomnieks) Poga mērķtiecīgi veidojas par prasmīgu un iedvesmojošu Vāgnera mūzikas interpretu. Viņš diriģēja Valkīras” trešo cēlienu Cēsu pilsparka estrādē 2021. gadā, pirms tam 2019. gada martā ar panākumiem vadīja “Tristana un Izoldes” otrā cēliena atskaņojumu Lielajā ģildē, un tā paša 2019. gada jūnijā Poga diriģēja “Valkīras” pirmā cēliena koncertatskaņojumu koncertzāles “Cēsis” piecu gadu jubilejas koncertā. Un šobrīd šim sarakstam pievienojies arī Vāgnera “Tristana un Izoldes” pilns koncertatskaņojums.
Izcilais solistu un orķestra sniegums, kā arī vienojošā Vāgnera mūzikas mīļotāju enerģija klausītājus aizkustināja, operas izskaņā dāsni apbalvojot māksliniecisko komandu ar aplausiem un “Bravo!” saucieniem.
FOTO: Anete Rudmieze


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku