Rīgā uzstāsies virtuozais ukraiņu pianists Arturs Ņikuļins

Rīgā uzstāsies virtuozais ukraiņu pianists Arturs Ņikuļins

Rīgā uzstāsies virtuozais ukraiņu pianists Arturs Ņikuļins 

Piektdien, 26. augustā, Anglikāņu baznīcā notiks izcilā ukraiņu virtuoza pianista Artura Ņikuļina koncerts. Mūziķa solo programmu veido divas daļas, kuras vieno kopīgs mīlestības vadmotīvs — dzimtenei, cilvēkiem, brīvībai. Koncerts veltīts Ukrainas Neatkarības dienai.

Populārais Ukrainas pianists Arturs Ņikuļins ir viens no spilgtākajiem vārdiem mūsdienu ukraiņu mūzikā. Kopš šī gada pavasara Arturs sauc Latviju par savām pagaidu mājām.

"Mūzika man ir pašizpausmes un komunikācijas veids. Absolūts prieks un atvieglojums. Esmu priecīgs, ka varu "sarunāties" ar Latvijas iedzīvotājiem un viesiem mūzikas valodā un tikt sadzirdēts. Šajos laikos, ja vēlies gūt panākumus, spēj izpildīt jebkura žanra mūziku. Tāpēc 26. augusta koncertā skanēs mūsdienu komponistu melodijas, kas kontrastē skanējumā un noskaņās,"

stāsta Arturs Ņikuļins.

Latvijā ukraiņu mūziķis nedalītu publikas atzinību guvis piedaloties vairākos koncertos, uzstājoties gan solo, gan kopā ar kamerorķestri "Kijivas solisti" un citiem populāriem māksliniekiem.

Arturs Ņikuļins — Ļvivas Nacionālās Mūzikas akadēmijas un Briseles Karaliskās konservatorijas absolvents. Savā iespaidīgajā mūziķa karjerā pianists plūcis laurus Pirmajā starptautiskajā jauno pianistu konkursā Enshedē (Nīderlande), Dņepropetrovskas (Ukraina) starptautiskajā Šopēna pianistu konkursā, Borisa Ļatošinska vārdā nodēvētajā Laikmetīgās klaviermūzikas starptautiskajā konkursā Parīzē (Francija), kā arī ieguvis Grand Prix Bādenes-Virtenbergas (Vācija) konkursā Musical Fireworks. Ar panākumiem piedalījies dažādos festivālos Ukrainā, Krievijā, Polijā, Šveicē, tostarp Valentīna Silvestrova vārdā nosauktajā festivālā Bāzelē. Cieši sadarbojies ar tādiem mūsdienu skaņražiem kā L. Dičko, D. Česnakovs, J. Šerbakovs, N. Barki un V. Silvestrovs, pirmatskaņojot viņu opusus klavierēm vai kameransamblim. 

Ukrainas neatkarības dienai veltītajā koncertā klausītāji Artura Ņikuļina izpildījumā dzirdēs populārākos ukraiņu komponistu V. Silvestrova, D. Česnakova, V.Kosenko un V.Barvinska skaņdarbus.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku