Latvijas mūziķes Sign Libra trešais albums tiks izdots Japānā un Ņujorkā

Latvijas mūziķes Sign Libra trešais albums tiks izdots Japānā un Ņujorkā

Latvijas mūziķes Sign Libra trešais albums tiks izdots Japānā un Ņujorkā

Latvijas elektroniskās mūzikas māksliniece Agata Meļņikova jeb Sign Libra šī gada 3. novembrī laidīs klajā trešo studijas albumu "Hidden Beauty". Tas tiks izdots Ņujorkas izdevniecībā "RVNG Intl." vinila un digitālajos formātos, bet japāņu leibls "Plancha Records" piedāvās to arī CD izdevumā.

Kā vēsta mūziķes pārstāve Latvijā, Ļena Šmeļova, daļa no albuma pārdošanas ieņēmumiem tiks ziedota "Coral Guardian" – nevalstiskai organizācijai, kas strādā, lai aizsargātu koraļļu ekosistēmas.

Kā pirmo singlu un oficiālo videoklipu no albuma Sign Libra piedāvā kompozīciju "Le Chat".

"Hidden Beauty" tiek pieteikts kā noslēpumains ceļojums pa sievišķo dabu, kas rotaļīgi tiek ilustrēta muzikālā kolāžā, zemtekstos un slēptajās alūzijās. Pirmās "Hidden Beauty" skices parādījās 2019. gadā, bet albuma pamata kontūras tika veidotas 2020. gadā un 2021. gada sākumā, vēsta Sign Libra pārstāve.

Tāpat kā albumi "Closer to the Equator" (Antinote, 2018) un "Sea to Sea" (RVNG Intl.), arī "Hidden Beauty" tika radīts kā vientuļš radošs darbs, taču šoreiz tas notika unikāli hermētiski. Savienota ar pasauli tikai caur datora un viedtālruņa ekrānu pandēmijas laikā, Agata smēlusies iedvesmu no daudzām aktivitātēm: jaunām, neparastām pieejām komponēšanai, franču valodas apguvei, virtuālai pedagoģiskai praksei un dejām savā dzīvoklī, klausoties 1990. gadu deju mūziku, raksta Šmeļova,

Sign Libra raksturīgais bezteksta, ēteriskais dziedājums ir aktuāls arī šajā albumā.

""Hidden Beauty" ir rotaļīgi slāņots pastišs ar izsmalcinātām atsaucēm, smēloties iedvesmu no Erika Satī (Erik Satie) nepiespiestā vienkāršuma, Milēnas Farmēras (Mylène Farmer) un Laurēna Butanāta (Laurent Boutonnat) agrīnajiem darbiem un 1990. gadu R&B ritmiem. Pārējo šī darba slēpto elementu ir daudz, un, iespējams, vislabāk tos neatklāt, lai nesabojātu klausītāja prieku. Taču varbūt tie ir paslēpti skaidri redzamā vietā – atkarībā no tā, ko puzles gabali atklāj jūsu iztēlei,"

raksta Sign Libra pārstāve.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku