"Tautumeitas" aicina uz saules sagaidīšanas koncertrituālu vasaras saulgriežos

"Tautumeitas" aicina uz saules sagaidīšanas koncertrituālu vasaras saulgriežos

"Tautumeitas" aicina uz saules sagaidīšanas koncertrituālu vasaras saulgriežos

Grupas "Tautumeitas" aicina kopīgi sagaidīt saulgriežu sauli īpašā rītausmas koncertrituālā, 22. jūnijā pulksten 4 Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā. 

"Vasaras saulgriežos mēs apzināmies savu latvietību, saknes un saikni ar dabu,"

stāsta grupas dalībniece Asnate Rancāne.

"Apziņa, ka šīs tradīcijas ir saglabājušās pat no neolīta laikiem, piešķir lielu jēgu un dod mums perspektīvu. Tāpēc mēs ļoti vēlamies īstenot mūsu ieceri par koncertrituālu, kas notiks visenerģētiskākajā gada laikā."

"Mēs katru gadu sagaidām šo maģisko saulgriežu saullēktu, bet nu mēs vēlamies to darīt plašākā pulkā - sniegt milzīgu enerģijas lādiņu, "Tautumeitu" mūzikai savijoties ar dabas stihijām, cilvēku vienotību un saulgriežu rituāliem un kopā piedzīvot lielo kosmisko saulgriežu notikumu,"

turpina Asnate Rancāne. Koncertrituālam tapusi arī īpaša skatuve, kas atradīsies Daugmales pilskalna sirdī un tās scenogrāfisko risinājumu veidojis starptautiski godalgotais latviešu mākslinieks un dizaineris Artūrs Analts.

Koncerts norisināsies Ķekavas novada svētku programmā.

"Tautumeitas" savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem skaņu celiņiem, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir radoša arī ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs ir "tradicionālais" un "futūristiskais".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku