Maija Kalniņa izdod dziesmu "Lībiešu ceļš"

Maija Kalniņa izdod dziesmu "Lībiešu ceļš".

Maija Kalniņa izdod dziesmu "Lībiešu ceļš".

Lībiešu liktens ceļu izjūtu personīgi - lai arī pati esmu no Daugavpils, manā dzimtā ir bijuši lībieši. Šajā vasarā tika radīta teksta videoversija manai pašsacerētajai un iedziedātajai dziesmai ar Ulda Krasta vārdiem "Lībiešu ceļš".
Tā nu ir sanācis, ka portālam "Mūzikas pasaule" to piedāvāju tikai tagad - pēc 23.augusta notikumiem Latvijā, Baltkrievijā un citur, un pirms Baltu vienības dienas 22.septembrī. Būtībā dziesma ir kā brīdinājums latviešu tautai kļūt vēl savstarpēji vienotākai, jo var būt rudens vētras burtiskā un pārnestā nozīmē... - stāsta mūziķe.

Dziesmas "Lībiešu ceļš" aranžētājs, teksta video veidotājs (ar manu aizrautīgu līdzdalību videosižeta veidošanā-dokumentālo foto,video materiālu vākšanā) - Edijs Gņedovskis (GEM studija Rīgā).

Dziesmā izmantoto videokadru autors - Jānis Jonikāns. Liels paldies par Baltijas jūras kadriem, vējainā lībiešu krasta smiltīm, Kolkas raga panorāmu!

Dziesmā izmantoto foto autori:

  • Guna Oškalna-Vējiņa - foto "Piemineklis-Zilā saule Kolkas ragā"
  • Uldis Balodis - foto "Liellaiva Saunagā"
  • Ainars Gaidis - foto "Košraga mols un lībiešu steķi jūrā", "Piemineklis-Cilvēkiem,kuģiem,līvu zemei"
  • Inese Dāvidsone - foto "Cilvēku ķēde gar jūras krastu Kolkā"
  • Aldis Pinkens - "Laula-lībiešu vokālais ansamblis"

Maija Kalniņa (čelliste, dziesmu autore no Daugavpils) savas un citu komponistu dziesmas ir dziedājusi Daugavpilī (dzejas vakaros,labdarības koncertos u.c.), Latgales pilsētās, Madonā, Valmierā.

Mūzikas izdevniecībā "Gailītis G" tika izdots Maijas Kalniņas dziesmu albūms "Es mīlu tā..." ar latviešu dzejnieku dzejām. 

Daudzu dziesmu aranžētājs ir Daugavpils rokgrupas "Elpa" basģitārists,vadītājs Valdis Rundzāns, ģitāru iespēlējis "Elpa" mūziķis Artūrs Pribilovs. Diskā ir dziesmas ar komponista Imanta Zemzara klavieru pavadījumiem un no Latgales nākušo mūziķu Ata Auzāna, Artūra Palkēviča aranžējumiem. 

M.Kalniņas dziesmas iespējams klausīties (jebkuram interesentam,bez parolēm): www.draugiem.lv/maijakalnsinboxlv/music

Albūms "Es mīlu tā.." pieejams MuzikasPasaule.lv internetveikalā šeit: https://muzikaspasaule.lv/cd/  kā arī populārākajos mūzikas lejupielādes un straumēšanas servisos. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku