Aleksandra sveic Latviju dzimšanas dienā ar jaunu “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju

Aleksandra sveic Latviju dzimšanas dienā ar jaunu “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju

Aleksandra sveic Latviju dzimšanas dienā ar jaunu “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju.

Tieši Latvijas dzimšanas dienā pie klausītājiem ceļu sāk jauna tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” interpretācija. Tās autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš, Ivars Dauksts un Reinis Zariņš.  

“Sveikt Latviju svētkos ir izvērtusies skaista tradīcija, kas stiprina arī mūs pašus. Mēs negribējām, lai šis gads būtu izņēmums. Tumsa un neziņa, kas valda pasaulē, nevar likt apklust dziesmai. Gluži otrādi – katram ir jādod sava artava, lai tumsu uzveiktu. Neļaut “koklei apklust”, nepieļaut cilvēkiem ieslīgt bailēs, bezcerībā, bet stāties pretī tumsai – tā ir mākslinieka misija, kuru skaidri iezīmējis Rainis savā, pirmā pasaules kara laikā tapušajā, lugā “Spēlēju dancoju”. Mums atliek tai sekot”,

saka ieraksta producente Māra Špicberga.

Radošās grupas iecerēs ir veidot arī dziesmas videostāstu, tomēr tika nolemts, ka dziesmai ir jāuzsāk savs ceļš pie klausītājiem audio versijā. Klausītāju dziesmas noskaņā pavada mākoņu spēles virs Burtnieku ezera.

Audio celiņi ierakstīti studijā SHINE RECORDS. Ierakstu masterējis Sergejs Laletins. Skaistais un maģiskais balss skanējums ir ierakstīts Bruknas baznīcas neparastajā akustikā.

Tumša nakte, zaļa zāleir trešā dziesma mūziķu apvienības radītajā tautasdziesmu oriģinālapdaru ciklā. Klausītāju vērtējumam jau nodotas pirmās cikla dziesmas:“Lietiņš līti nemācēja” un “Dieviņš bija, Dievs palika”


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku