Folkloras kopa "Upīte" nofilmējusi saulgriežu klipu Kupravas rūpnīcā

Folkloras kopa "Upīte" nofilmējusi saulgriežu klipu Kupravas rūpnīcā

Folkloras kopa "Upīte" nofilmējusi saulgriežu klipu Kupravas rūpnīcā

Folkloras kopa "Upīte" laidusi klajā mūzikas klipu Ziemassvētku noskaņās - par ceļu, sevis meklēšanu, šķēršļiem un izvēlēm, galvenā no kurām ir - nest gaismu un pašiem būt par gaismu, neskatoties uz visu, ko piedzīvojam gan ikdienas reālijās, gan pasaules notikumu kontekstā.

Klipā, tāpat kā dziesmā, etniskais un tautiskais satiekas ar urbāno, bēgot, savienojoties un galu galā papildinot viens otru. Par filmēšanas vietu tika izvēlētā Kupravas bijusī rūpnīcas teritorija Balvu novadā, kas simboliski lieliski iederas pagātnes mantojuma un mūsdienu savienojumā.

Industriālā ēkā, kurā filmēts klips, ir 1972. gadā celtā Kupravas drenu cauruļu rūpnīca. 1992. gadā rūpnīca darbību pārtrauca.

Klips tapis kā turpinājums video klipu sērijai folkloras kopas albuma "Padzīdam i…" dziesmām, un šoreiz tika stāstīts dziesmas "Sabarovu kumelini" stāsts, vēsta mūziķi. Dziesmas aranžijas autori ir Kate Slišāne, Domeniks Slišāns un Artūrs Slišāns.

Klipa tērpu un idejas autore ir multimāksliniece Evika Muizniece, sadarbībā ar kuru tapuši arī iepriekšējie folkloras kopas "Upīte" mūzikas klipi.

Audiovizuālais darbs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, un tā galvenie mērķi ir radīt jaunu, mūsdienīgu interpretāciju par latgaliešu tradicionālo mūziku folkloras kopas "Upīte" izpildījumā un popularizēt tradicionālo mūziku mūsdienīgā skanējumā jauniešu vidū, sekmējot interesi par Nemateriālo mantojumu un latgaliešu valodu. 

Kā uzsver Nemateriālā kultūras centra "Upīte" vadītājs Andris Slišāns: "Prieks, ka maziem soļiem folkloras kopa "Upīte" tuvojas nospraustajam mērķim izveidot vīru dziesmu albuma "Padzīdam i..." video stāstu, šīs jau ir sestais mūzikas klips, vēl atlikuši tikai vienpadsmit dziesmas un tad jau varēs izbaudīt kopējo albuma stāstu".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku