Noskaidrota "Muzikālās bankas 2023" vērtīgākā dziesma

Sestdien, 27. janvārī, Daugavpilī norisinājās "Latvijas Radio 2" rīkotās aptaujas "Muzikālā banka 2023" fināls, kur par vērtīgāko dziesmu atzīta Dona izpildītā dziesma "Lauzto šķēpu karaļvalsts".

Šogad uzvarētāju starp 15 fināldziesmām noteica tikai klausītāju un skatītāju balsojums noslēguma ceremonijas tiešraides laikā 27. janvārī. Tiesa, sakarā ar CSC Telecom tehniskajām problēmām, šī gada "Muzikālās bankas" dalībnieki vienojušies, ka vērtīgāka popa un roka dziesma tiek noteikta tikai no triecienīsziņu balsojuma (10 balsis par EUR 1,45).

Pēc balsojuma rezultātu apkopošanas tika paziņotas 3 vērtīgākās dziesmas:

1. Dons - "Lauzto šķēpu karaļvalsts"
2. Saden Lights - "Mēs turpināmies"
3. Antra Stafecka un Ivo Grīsniņš Grīslis - "Dzīparos"

Finālšovā uz skatuves kāpa 15 finālisti: “Citi Zēni” un “Labvēlīgais tips” ar dziesmu “Baļļīte”, mūziķis Chris Noah, izpildot dziesmu “Cik tālu vēl?”, Antra Stafecka un Ivo Grīsniņš-Grīslis ar dziesmu “Dzīparos”, grupa “Triānas Parks” ar “Es gaidu ziemu”, grupa “Astro’n’out”, kas izpildīs dziesmu “Ilgošanās zvani”, “Prāta Vētra” ar dziesmu “Karalienes valsis (Dame La Mano)”, Dons, izpildot dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”, grupa “Kautkaili” ar “Ļauj man”, “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, dziedātāja Aija Andrejeva ar “Pērkons pāries”, mūziķis RAUM ar dziesmu “Plēsīgi”, Fiņķis un Patrisha ar dziesmu “Raķešu zinātne”, Intars Busulis ar “Spēlē savā burvju flautā”, grupa “Bez PVN” un Diona ar “Šaļti”, kā arī ArtifexLV, Karīna Tropa un Atis Zviedris, kuri izpildīs dziesmu “Vēlos dzīvot”.

Visi "Muzikālās bankas" finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. To mākslinieks ir Armands Jēkabsons, kurš balvas veidojis atbilstoši šī gada finālšova konceptam - "uz visu banku". Balvas stilistikā nolasāmi gan radioviļņi, gan skatuves mikrofons, gan arī bankās glabātais zelta stienis.

"Muzikālās bankas 2023" lielā finālbasojuma dziesmas vērtēja arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalījās komponists Zigmars Liepiņš, komponists, pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, operdziedātājs Raimonds Bramanis, diriģents Aigars Meri, dīdžejs, producents un "Latvijas Radio 5" mūzikas redaktors Uldis Cīrulis, trombonists un Latvijas Radio bigbenda dalībnieks Uldis Ziediņš, dziedātāja Elza Rozentāle, diriģente un dziedātāja Laura Leontjeva, mūzikas kritiķis un žurnālists Uldis Rudaks, kā arī muzikoloģe un Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 24. reizi. “Muzikālā banka 2022” laurus plūca grupa “Citi Zēni” ar dziesmu “Lieka štuka”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva grupas “Sudden Lights” izpildītā dziesma “Laternas”, savukārt trešo vietu ieņēma “The Sound Poets” ar dziesmu “Pie vienas uguns”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku