Džeza skaņdarbs "Wedding Waltz" ir pianistes Dženiferes Sumeragas kompozīcija

Džeza skaņdarbs "Wedding Waltz" ir pianistes Dženiferes Sumeragas kompozīcija

Džeza skaņdarbs "Wedding Waltz" ir pianistes Dženiferes Sumeragas kompozīcija

Džeza skaņdarbs "Wedding Waltz" ir pianistes Dženiferes Sumeragas kompozīcija, ko atskaņo Latvijas leģendārais džeza orķestris "Mirage Jazz Orchestra" džeza trombonista un aranžētāja Laura Amantova vadībā. Skaņdarbs tika ieskaņots Rīgas Kinostudijā pie skaņu inženiera Toma Bikas, un melodiju ir ieskaņojis unikāls instrumentālistu duets - Lauris Amantovs (trombons) un Raivo Stašāns (saksofons).
Skaņdarbs “Wedding Waltz” ietver romantisku džeza tēmu valša ritmā, iedvesmojoties no divu mīlošu cilvēku kāzu dejas. To raksturo izsmalcināts stils un svinīga noskaņa. Skaņdarbu Dženifere uzrakstīja 2015. gadā, mācoties pie amerikāņu džeza pianista Greg Burk Frosinones mūzikas konservatorijā Itālijā. 2019. gadā autore to uzrakstīja džeza orķestra (big band) sastāvam kā eksāmena darbu, mācoties maģistrantūrā pie džeza orķestru vadītāja, aranžētāja Marco Tiso. Savukārt 2024. gadā tika realizēta iecere ieskaņot džeza skaņdarbu "Wedding Waltz", pateicoties Latvijas džeza orķestrim "Mirage Jazz Orchestra", kā sastāvā ir izcili džeza mūziķi - Lauris Amantovs (trombons), Raivo Stašāns (saksofons), Indriķis Veitners (saksofons), Vilnis Kundrāts (saksofons), Normunds Piesis (trompete), Gints Stepānovs (trompete), Madars Kalniņs (klavieres), Andris Grunte (bass) un Artis Orubs (bungas). Skaņdarba aranžējums ietver pūšaminstrumentu un ritma grupas aizraujošo mijiedarbību, radot bagātīgu un izjustu skanējumu. Atšķirīgā iezīme ir arī intriģējošais ievads, kas sākas ar pārliecinošiem akcentiem un pilnskanīgi atrisinās dziedošajā džeza tēmā. Skaņdarba burvība iedvesmo mīlēt un sapņot, liekot sirdij ietrīsēties no laimes un pat griezties elegantā dejā. Mūzika ir ideāli piemērota kāzu valsim, jo mīlestība ir jāsvin skaisti.
Džeza skaņdarbam ir uzfilmēts videoklips Melngalvju nama greznajās telpās. Režisors un operators ir Dins Sumerags, papildus operators ir Māris Šloss. Skaņdarbs "Wedding Waltz" ir pieejams visās mūzikas straumēšanas vietnēs internetā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku