Klajā nācis etnodžeza dubultalbums "Katram sava tautasdziesma"

Klajā nācis etnodžeza dubultalbums "Katram sava tautasdziesma".

Klajā nācis etnodžeza dubultalbums "Katram sava tautasdziesma".

Izdevniecība "Musica Baltica" laidusi klajā etnodžeza dubultalbumu "Katram sava tautasdziesma".

Albumu ieskaņojuši populāri Latvijas džeza mūziķi: Laura Amantova džeza kvartets (Lauris Amantovs – trombons, Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti, Andris Grunte – kontrabass, Artis Orubs – sitaminstrumenti) un dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse. Latviešu tautasdziesmu aranžējumus veidojuši Lauris Amantovs un Viktors Ritovs.

"Džezs un latviešu tautas dziesma – jau kādu laiku šāds salikums Latvijas mūzikā nav negaidīts pārsteigums. Pieejas ir dažādas: sākot no pavisam vienkāršiem aranžējumiem līdz pat avangardam. Dažreiz meklējumos pēc oriģinalitātes pašu tautas dziesmu pat gadās pa ceļam "pazaudēt"! Laimīgā kārtā Laura Amantova un Viktora Ritova kopīgi veidoto projektu raksturo tieši dziļa cieņa un respekts pret mūsu nozīmīgāko kultūras mantojumu, vienlaicīgi saglabājot uzticību labākajām džeza mūzikas tradīcijām. Trāpīgie, interesantie un oriģinālie latviešu tautas dziesmu aranžējumi savienojumā ar augsti profesionālu džeza mūziku Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses balss sniegumā ir galvenās kvalitātes, kas dzirdamas šajā albumā,"

albuma anotācijā raksta Indriķis Veitners.

Dubultalbums ierakstīts Sound Division Studio, skaņu režisors Ivars Ozols. Dizainu veidojusi Mētra Putāne, vāka foto – Kristers Brokāns. Dubultalbums izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku