Katram sava tautasdziesma. Lauris Amantovs jazz quartet@ Rūta Dūduma - Ķirse

Katram sava tautasdziesma. Lauris Amantovs jazz quartet@ Rūta Dūduma - Ķirse

Katram sava tautasdziesma. Lauris Amantovs jazz quartet@ Rūta Dūduma - Ķirse

9. septembrī plkst. 19.00 Mārupes Valsts ģimnāzijas Zaļajā klasē (Rautenfelda muižas parks)izskanēja  Laura Amantova džeza kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses jaunā dubulalbuma “Katram sava tautasdziesma” prezentācijas koncerts!
Klausītāju sejās bija lasāms neviltots prieks par šo enerģisko un muzikāli neatkārtojamo vakaru!
Rūtas sapņainais balss tembrs un Laura Amantova samtainais  trombona tonis lieliski savijās vienā veselumā un aizveda klausītājus šķiet muzikālā lidojumā .... pāris Latvijas laukiem un mežiem ... pāri ikdienas rūpēm un raizēm ... kur silta ,jauka istabiņa ...kur var dziedāt augstajā kalnā un balss skan tālu ...kur 3 māsas sēd rožu dārzā... 

"Džezs un latviešu tautas dziesma – jau kādu laiku šāds salikums Latvijas mūzikā nav negaidīts pārsteigums. Pieejas ir dažādas: sākot no pavisam vienkāršiem aranžējumiem līdz pat avangardam. Dažreiz meklējumos pēc oriģinalitātes pašu tautas dziesmu pat gadās pa ceļam "pazaudēt"! Laimīgā kārtā Laura Amantova un Viktora Ritova kopīgi veidoto projektu raksturo tieši dziļa cieņa un respekts pret mūsu nozīmīgāko kultūras mantojumu, vienlaicīgi saglabājot uzticību labākajām džeza mūzikas tradīcijām. Trāpīgie, interesantie un oriģinālie latviešu tautas dziesmu aranžējumi savienojumā ar augsti profesionālu džeza mūziku Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses balss sniegumā ir galvenās kvalitātes, kas dzirdamas šajā albumā,"

albuma anotācijā raksta Indriķis Veitners.
2020. gadā, kad Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā koncertdarbība nebija iespējama, Laura Amantova džeza kvarteta mūziķi un soliste Rūta Dūduma- Ķirse studijā kopā ar skaņu režisoru Ivaru Ozolu veica šīs programmas ierakstu, savukārt izdevniecība "Musica Baltica" šī gada martā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā laida etnodžeza dubultalbumu "Katram sava tautasdziesma". Nu beidzot ir pienākusi tik ļoti gaidītā iespēja ar klausītājiem tikties klātienē.
Koncertu un albuma klausītāji varēs baudīt jauku džeza ansambļa saspēli, iepazīt katra kvarteta mūziķa kā spilgtas muzikālas personības individuālo sniegumu, satikt, ieklausīties un iemīlēt katrs savu latviešu tautas dziesmu džeza noskaņās. Citējot muzikologu Raiti Zapacki:

"Tieši pateicoties jaundarbiem vai jauniem skatījumiem uz senām lietām, mums ir iespēja klausīties, vērtēt un galu galā zināt, ka latviešu tautasdziesma joprojām ir dzīva un soļo līdzi laikam”. 

Laura Amantova džeza kvartets: 

  • Lauris Amantovs - trombons
  • Viktors Ritovs - taustiņinstrumenti
  • Andris Grunte - bass
  • Artis Orubs - sitamie instrumenti
  • Rūta Dūduma - Ķirse - vokāls 

Šajā ansamblī apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku