Starptautisks mūziķu duo Velvet River izdod viesistabā ierakstītu debijas EP “Casablanca”

Starptautisks mūziķu duo Velvet River izdod viesistabā ierakstītu debijas EP “Casablanca”

Starptautisks mūziķu duo Velvet River izdod viesistabā ierakstītu debijas EP “Casablanca”

Velvet River ir bundzinieka Kārļa Roberta Kalēja (LV) un basģitārista Tauna Woolfe (UK) duo projekts. Mūziķi sadarbību uzsākuši jau 2019. gada nogalē, kad abi studējuši mūziku Lielbritānijā, taču neilgi pēc apvienības rašānās, projektu apturēja pandēmija, kas mūziķiem liedza iespēju klātesoši sadarboties vairākus gadus, līdz abi atkal satikās 2021. gadā.
Basģitāras un bungu loma mūzikā parasti ir atbalstīt un papildināt citu instrumentu skanējumu, taču Velvet River savā EP spēlējas ar to, ko paši var radīt minimālistiskā kontekstā. Dueta skanējums un unikālais koncepts radies iedvesmojoties no modernā un laikmetīgā džeza pasaules, to kopīgi apvienojot ar abu mūziķa personīgajiem iedvesmas avotiem. 

“Šis EP radās neplānoti. Pandēmijas laikā virtuāli apmainījāmies ar muzikālām idejām. Vienojāmies, ka varētu paeksperimentēt izmantojot tikai basa un bungu instrumentāciju. Kad atkal satikāmies, caur mums strāvoja tāda enerģija, ka nedēļas laikā sarakstījām 4 kompozīcijas”

stāsta Kārlis. Mūziķi atzīst, ka šim mini albumam pat piestāv tā sauktā “lo-fi” atmosfēra, kas tikai papildina faktu, ka albums tika ierakstīts pašu spēkiem mājas apstākļos. 

''Es biju aizbraucis Kārli apciemot viņa dzīvesvietā Lielbritānijā. Mēs katru dienu muzicējām viesistabā, kur Kārlis bija iekārtojis sev minimālistisku bungu setu. Piekļuves kārtīgai studijai pandēmijas dēļ nebija un nolēmām, ka pašas kompozīcijas jāieraksta turpat - viesistabā''

atceras Tauna.
EP skaņdarbos uzsvars ir priekšplānā izcelt basģitāras un bungu saspēli, kā arī muzikālo brīvību, telpu un plašumu, ar ko mūziķi eksperimentē kompozīcijās, neapzināti tiecoties veidot jaunas muzikālās formas.

“Šādā minimālistiskā kontekstā ir tik daudz iespēju, ko spēlēt, un tieši tikpat daudz iespēju arī kaut ko nespēlēt un atstāt vietu tukšumam, “

pauž Velvet River.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku