Mātes un Ģimenes dienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Mātes un Ģimenes dienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Mātes un Ģimenes dienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 13. maijā aicina uz Mātes dienas koncertiem un 15. maijā – uz Ģimenes dienai veltītām teatralizētām ekskursijām.
Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” turpina tradīciju Mātes un Ģimenes dienās aicināt ģimenes, rīdziniekus un pilsētas viesus uz koncertiem “Es savai māmiņai” un teatralizētām ekskursijām “Ciemos pie Konstantīna Pēkšēna”.
13. maijā Mātes dienas koncertos plkst. 15.00 un plkst. 17.00 uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas čella, klavieru, flautas un vijoles klases audzēkņi. Jauno mūziķu izpildījumā skanēs latviešu un citzemju komponistu darbi.
Savukārt 15. maijā, Starptautiskajā ģimenes dienā, plkst. 15.00 un 16.30 interesenti tiek aicināti apmeklēt teatralizētas ekskursijas “Ciemos pie Konstantīna Pēkšēna”. Arhitekts Pēkšēns ar kundzi Annu aicina iepazīt viņu dzīvokli, tā iekārtojuma nianses un smalkumus, kā arī uzzināt, kādas kundzes Annas aizraušanās un nodarbes ir kļuvušas par pamatu izsmalcinātām kolekcijām.
Mātes un Ģimenes dienu pasākumi ir tapuši ar Rīgas domes atbalstu.
Šobrīd muzejā apskatāma arī izstāde “Spēkavīru leģendas”, kurā eksponēta unikāla privātkolekcija – 20. gs. sākuma medaļas un izteiksmīgas spēkavīru fotogrāfijas. Izstāde tapusi par godu izcilā latviešu cīkstoņa Jāņa Poļa izcīnītajai pirmajai zelta medaļai grieķu-romiešu cīņās Pirmajā Viskrievijas olimpiādē 1913. gadā. Savukārt izstādē “Narcises” aplūkojams trauslā pavasara zieda narcises atveids dažādos priekšmetos. Ziedu tēma muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” izstādēs jau kļuvusi par tradīciju, un šogad lietišķās mākslas priekšmetos, pastkartēs un fotogrāfijās uzplaukušas narcises. Tās veido krāšņu akcentu interjerā, muzejam “Rīgas Jūgendstila centrs” uzsākot desmito darbības gadu.
Ieejas koncertos un teatralizētajās ekskursijās bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālr.+37167181465 vai e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku