Arņa Miltiņa mūzikas lasījums Agitas Dragunas lugai “Kaiju kalns” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Arņa Miltiņa mūzikas lasījums Agitas Dragunas lugai “Kaiju kalns” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Arņa Miltiņa mūzikas lasījums Agitas Dragunas lugai “Kaiju kalns” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.

Vieglās valodas aģentūras izdotās zviedru mākslinieka Jensa Alboma grāmatas “Jonatans no Kaiju kalna” ideja tik ļoti uzrunāja mūziķi Arni Miltiņu, kurš tobrīd vadīja bērnu vokālo grupu “Tu un es”, ka viņš nolēma izveidot grāmatas sižetā balstītu koncertuzvedumu ar apmēram desmit dziesmām.
Uzrakstīt dziesmu tekstus atsaucās dzejniece Agita Draguna. Taču desmit dziesmu tekstu vietā radās luga trijos cēlienos “Kaiju kalns”, kura 2004. gada Latvijas Nacionālajā lugu konkursā, bērniem un jaunatnei domāto lugu nominācijā, ieguva 2. vietu.
2018. gada 28. novembrī plkst. 18.30 muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” telpās muzikālā izrāde “Kaiju kalns” izskanēs pilnā apmērā.
Kaiju kalnā dzīvo spārnoti cilvēki, tādēļ tur nav ne ceļu, ne tiltu. Dzīve rit ierasto gaitu, līdz kādā ģimenē piedzimst Džons − puisēns bez spārniem. Kamēr vecāki savus mazuļus nēsā un lidinās ar tiem pičupaunā uz pleciem, Džons jūtas kā parasts, normāls zēns, bet kad citi bērni sāk mācīties lidot, Džons paliek viens. Viņa draudzene Sāra nosauc to par muļķi, jo viņam nav spārnu. Arī apmeklēt skolu Džons nevar, jo tā atrodas augstu kalnā. Lai pierādītu Sārai un pārējiem, ka viņš ir tāds pats kā visi citi, Džons nolemj saviem spēkiem sasniegt skolu. 

  • Džons – Ritvars Gurgāns
  • Sāra – Laima Miltiņa
  • Māte – Ira Krauja – Dūduma
  • Tēvs – Kārlis Rūtentāls
  • Vecais vīrs – Einārs Vītols
  • Kora partijas – Sarmīte Kārkliņa, Arnis Miltiņš un Kārlis Miltiņš
  • Taustiņinstruments – Māris Žagars
  • Perkusijas – Nauris Babris

Ieejas maksa pasākumā un muzeja apmeklējums – EUR 5,00.
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 67181465 vai e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku