Šonedēļ Rīgā koncertēs daudzsološās eksperimentālās mūzikas grupas „Shortparis” un „Whispering Sons”

Šonedēļ Rīgā koncertēs daudzsološās eksperimentālās mūzikas grupas „Shortparis” un „Whispering Sons”

Piektdien, 31. martā, mūzikas klubā “NABAKLAB” pirmo reizi Latvijā uzstāsies uzlēcošās Beļģijas postpanka zvaigznes, mūzikas grupa „Whispering Sons” (cold wave, shoegaze), kā arī Krievijas eksperimentālās mūzikas apvienība „Shortparis” (post-pop, pop-noir, avant-pop). Pirms koncerta intervijas ar mūzikas grupām varēs dzirdēt Radio NABA ēterā.

Abus muzikālos kolektīvus vieno ne tikai interese par attālināšanos no populārās mūzikas radītajiem standartiem un uzturēto saziņas formātu ar klausītājiem, bet arī neilgi pēc to dibināšanas gūtā atzinība pašmāju un starptautiskā mērogā. Uzstāšanās Rīgā notiks abu grupu aktuālo Eiropas koncerttūru ietvaros.

„Shortparis” pirmsākumi rodami Sibīrijā, bet grupa tiek dibināta neilgi pēc tās dalībnieku pārcelšanās uz Sanktpēterburgu 2010. gadā. Pirmajos grupas pastāvēšanas gados notiek intensīva savdabīgu muzikālo un māksliniecisko risinājumu meklēšana, ko arī izdodas sasniegt – „Shortparis” pirmie albumi tiek augstu novērtēti mūzikas kritiķu vidē. Grupas dalībnieki pašu radīto mūziku ar tekstiem angļu, franču un krievu valodā raksturo kā rūpīgi piemeklētu fonu visapkārt mītošajai „histērijai, seksam, ironijai un vienmēr nez no kurienes iznirstošajam dramatismam”. Papildus tam grupas dalībnieki savā radošajā darbībā asi kritizē Krievijas mūzikas tirgū valdošās tendences. Apvienības uzstāšanās izlaužas ārpus muzikālā priekšnesuma robežām un tiecas pretī mūsdienu mākslas performances praksei.

Talantīgās Beļģijas postpanka apvienības „Whispering Sons” dalībnieki vairākus gadus satikās mēģinājumos Briselē savam priekam un bez pretenzijām pēc publiskas darbības. 2013. gadā kolektīvam pievienojas pašreizējais vokālists un sākas mērķtiecīgs darbs pie pirmo ierakstu izdošanas. Vietējie mūzikas vērtētāji šīs grupas mūziku dēvē par jaunās paaudzes skaņu celiņu ar nelielu sveicienu 80. gadu tumšās mūzikas cienītājiem. Mūzikas kluba „NABAKLAB” organizētais koncerts ir iespēja dzirdēt abus muzikālos kolektīvus pirms viņi tiek iekļauti labāko Eiropas festivālu programmās.

Piektdienas pēc plkst. 16.00 Radio NABA ēterā FM 95,8 un naba.lv varēs dzirdēt intervijas ar mūzikas grupām. Papildu informāciju par precīziem interviju laikiem varēs uzzināt naba.lv

Koncerta sākums plkst. 21.00. Ieejas maksa no 6 līdz 15 EUR. Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

Pasākuma FB lapa: https://www.facebook.com/events/375928739419879


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku