Noskaties Lietuvas veiksmīgākās indie grupas Garbanotas Bosistas pirmo videoklipu

Noskaties Lietuvas veiksmīgākās indie grupas Garbanotas Bosistas  pirmo videoklipu

Last Summer’s day ir dziesma par vasaru, kas tikko beigusies – psihodēliskā roka/ psihoanalītiska popa četrotne no Viļņas ir atgriezusies ar jaunu skanējumu. Jaunais singls ir pirmais no Garbanotas Bosistas jaunā albuma, kas iznāks Tilto namai 2017. gada decembrī. Lai arī grupa pastāv jau 9 gadus, šis ir pirmais Garbanotas Bosistas videoklips.

“Tā ir muzikāla balāde un video par vasaru, par kalnu un dienu virsotnēm, par draugiem un laukiem, par patiesībām un cirtām. Kad esat kaut kur dzirdējuši, ka esat bezgalīgs, bet vasara ir beigusies, jums jānokapj lejā no kalna, pienāk vakars, draugi aiziet un lauka galā ir mežs, patiesība nāk gaismā un jūs nogriežat savas cirtas ...”

"Šī dziesma ir bijusi mūsu prātos un ausīs gandrīz divus gadus. Daudzi dažādi nenozīmīgi notikumi, tikšanās vai nakts sarunas sakrauti kopā un radīta dziesma. Tā ir par vasaru, kalnu virsotnēm un dienu virsotnēm, par draugiem un laukiem, patiesībām un cirtām ", - saka grupu ģitārists Mantas Joneikis.

Dziesmas ieraksts tika veikts ar Snorri Bergerud viņa studijā Ymir Audio. Garbanotas Bosistas dalībnieki (Šarukas Joneikis-vokāls, Mantas Joneikis-ģitāra, Kipras Pugačiukas-bass, Mantas Augustaitis-bungas) pavadīja tur 3 dienas. Tas ir pirmais grupas singls kopš iepriekšējā albuma Above Us, kas iznāca  2015. gadā.

Nozīmīgi, ka tas ir pirmais mūzikas videoklips, kuru grupa izlaida 9 gadu pastāvēšanas laikā. "Mēs domājām, ka mums nekad nav bijis videoklips  mūsu dziesmai, bet mums nebija ne jausmas, kādam tam vajadzētu būt. Tad mēs nolēmām, ka mums vajadzētu lūgt visiem mūsu draugiem izveidot kādu vizualizāciju par katru mūsu dziesmu, stāstu par to, kā viņi to redz. Martinas Valius, mūsu draugs bija pirmais, kurš to izdarīja. Un sanāca brīnišķīgi! Viņš darīja to, ko gribēja, bet viņam sanāca tas, ko mēs vēlējāmies. Šajā video ir viss. Cilvēks, kalni, kustība, bailes no pārvietošanās, trauksme un skati no augšas "- grupa paskaidro.

Video prezentācija notika 12 bāros Viļņā. "Mēs negribējām nopietnu un oficiālu prezentāciju. Jebkurš bārs ir ideāla vieta šai dziesmai. Vieta, kur tu it kā ir iestrēdz, bet arī vieta, kur mēs visi ejam, satiekamies, runājam par kaut ko un pēc tam, iespējams, atklājam kaut ko jaunu. Laiks, kad atgriezies mājās no bāra, ir tiešām labs laiks dziesmu tekstu rakstīšanai. Īss, bet intensīvs laiks pašrefleksijai ".

Nesen Garbanotas Bosistas uzstājās Rīgā K.K. fon Stricka villā, tāpat grupa ir bijusi gaidīts viesis Piena svētkos, divreiz spēlēja Positivus festivālā, kā arī viesojās Liepājā - Summer Sound festivālā un citur.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku