Pirmo reizi Latvijā viesosies igauņu elektro-akustiskās mūzikas jaunā zvaigzne Mārja Nut

Pirmo reizi Latvijā viesosies igauņu elektro-akustiskās mūzikas jaunā zvaigzne Mārja Nut

8. oktobrī, 18.00 koncertzālē “Cēsis” izskanēs jaunās sērijas “Ambiente skatuve” pirmais koncerts, kurā uzstāsies šobrīd viena no Eiropā pieprasītākajām igauņu laikmetīgās mūzikas māksliniecēm – Mārja Nut (Maarja Nuut).  Mārja savus priekšnesumus veido izmantojot vijoli, balsi un moderno elektroniku un pirmajā viesošanās reizē Latvijā viņa uzstāsies kopā ar dīdžeju Hendriku Kaljujērvi (Hendrik Kaljujärv).

Koncertzāle “Cēsis” savā jaunajā sezonā piedāvās arī jaunu koncertsēriju, ko raksturos neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus radīs arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas tuvinās izpildītājmāksliniekus un klausītājus.

Pirmajā sērijas koncertā būs iespēja dzirdēt igauņu vijolnieci un dziedātāju Mārju Nut - vienu no spilgtākajām jaunajām māksliniecēm uz Eiropas mūzikas skatuves, kas pārsteidz ar neordināru un personīgu daiļradi.

Savā mūzikā viņa apvieno tradicionālās melodijas, dziesmas un stāstus kombinācijā ar elektroniku, kārtu kārtās veidojot sarežģītu un mītisku skaņas telpu. Tajā minimālisms un eksperimentālā mūzika sastopas ar pirmskara Eiropas ciemu mūziku. Viņas koncerti ir maģiskas pasaku noskaņas pilni. “Savos priekšnesumos es meklēju dzīvīgu un reizē atbrīvotu stāvokli, kas dod iespēju rasties mūzikai un man savukārt vēlmi šo mirkli paildzināt, meklējot arvien jaunus veidus, kā redzēt, dzirdēt un uztvert. Tas vienmēr ir “tagad”. Senas melodijas ir svaigas, improvizācijas ir dzimušas tikai sekundi atpakaļ”, savu daiļradi raksturo pati Mārja.

Cēsu koncertā Mārja Nut uzstāsies kopā ar elektroniskās mūzikas komponistu Hendriku Kaljujērvi. Hendriks aktīvi uzstājas dažādos mākslas forumos, veidojot mūzikas un skaņu partitūras uzvedumiem un performancēm. Kopā abi mūziķi paplašina Mārjas jaunākā albuma “Une meeles" skaņu robežas.

"Mārja rada pilnīgi neatvairāmu, hipnotisku mūziku visvienkāršākajā no iespējamajiem veidiem” - The Quietus.

".. bīstami skaisti..” - The Line of Best Fit.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku