Eiropā pieprasītākā igauņu laikmetīgās mūzikas māksliniece Mārja Nūt viesosies Cēsīs

Eiropā pieprasītākā igauņu laikmetīgās mūzikas māksliniece  Mārja Nūt viesosies Cēsīs

Jau šo svētdien, 8. oktobrī, 18.00 ar vienīgo koncertu Latvijā, koncertzālē “Cēsis” uzstāsies vijolniece un dziedātāja Mārja Nūt (Maarja Nuut), atklājot jauno sēriju “Ambiente skatuve”. Viņa daiļrade pārsteidz ar neordināru un personīgu daiļradi, kas sakņojas ziemeļiģaunijas tautas melodijās, bet apvienojumā ar elektroniku, pārvēršas laikmetīgā un mītiskā skaņu telpā.

Mārjas Nūt mūzikā minimālisms un eksperimentālā mūzika sastopas ar pirmskara Eiropas tautas melodijām. Viņas koncerti ir maģiskas pasaku noskaņas pilni.

2013. gada pavasarī Mārja Nūt izdeva savu pirmo albumu “Soolo”, kas uzreiz izraisīja lielu interesi Eiropas mūzikas tirgū, kā arī saņēma pozitīvas kritiķu atsauksmes. Viņa ir koncertējusi Eiropā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā, bet Cēsīs gaidāmais koncerts būs Mārjas pirmā uzstāšanās Latvijas publikai.

“Tas, ko Mārja dara, ir kas vairāk nekā seno un arhaisko mūzikas skaņu tulkojums mūsdienu mūzikas valodā. Viņai ir ļoti spilgta iztēle, kas ļauj patiesi dziļi izjust maģiski mītisko pasauli un savos priekšnesumos to uzburt ar prasmīgi izvēlētiem izteiksmes līdzekļiem un neparastu dinamiku. Viņa ir rets piemērs tam, kā jauns mākslinieks iedarbina visas savas maņas, lai atstātu dziļu un neaizmirstamu iespaidu uz klausītāja uztveri un emocijām,” tā Mārja Nūt raksturota London Jazz recenzijā.

Koncertzālē “Cēsis” Mārja Nūt uzstāsies kopā ar elektroniskās mūzikas komponistu Hendriku Kaljujērvi paplašina sava jaunākā albuma “Une meeles" skaņu robežas.

Koncertzāle “Cēsis” sēriju “Ambiente skatuve” raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus radīs arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas tuvinās izpildītājmāksliniekus un klausītājus. Nākamie koncerti tiks izziņoti jau drīzumā.

 

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku