5.aprīlī Rīgā ar kino-koncertu uzstāsies grupa “Karpov not Kasparov” no Rumānijas.

5.aprīlī Rīgā ar kino-koncertu uzstāsies grupa “Karpov not Kasparov” no Rumānijas.

5.aprīlī Rīgā ar kino-koncertu uzstāsies grupa “Karpov not Kasparov” no Rumānijas.

Kultūras telpā “3 māsas” uzstāsies rumāņu grupa “Karpov not Kasparov”, kas ar jaunu, oriģinālu un ļoti enerģisku skaņu celiņu atdzīvinās Padomju avangarda mēmā kino filmu "Laime" (oriģ."Schastye" 1934, rež. Aleksandrs Medvedkins) .
"Karpov Not Kasparov" sāka radīt savu mūziku izejot no šaha spēles stratēģijas, spēlējot spēli starp bungām un taustiņiem. Viņu debijas albums "Soundtrack for a Game of Chess" nominēts kā mēneša albums "Vice" žurnālā, atzīstot to par vienu no vērtīgākajiem, kā arī, iespējams, labākajiem rumāņu ierakstiem savā žanrā pēdējo 30 gadu laikā. Viņu mūzikā dzirdama džeza, eksperimentālās elektronikas, orientāla folka un 80.gadu disko mūzikas sajaukums.
Kino-koncerts pēdējo četru gadu laikā ticis prezentēts dažādos teātros Berlīnē, Vīnē, Lionā, Prāgā, Oslo un Bukarestē. Pēc koncerta Rīgā, grupa sniegs pēdējos šī kino-cikla koncertus Tallinas Mūzikas nedēļā Igaunijā, Vācijā un Portugālē. 2018 gada rudenī grupa sāks jaunu kino-koncertu ciklu filmai "Svētais Kalns" (1973, rež. Alehandro Hodorovskis).

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku