Leģendārā grupa DEEP PURPLE ar koncertu Rīgā svinēs savu 50 gadu jubileju

Leģendārā grupa DEEP PURPLE ar koncertu Rīgā svinēs savu 50 gadu jubileju

Leģendārā grupa DEEP PURPLE ar koncertu Rīgā svinēs savu 50 gadu jubileju.

3.jūnijā „Arēnā Rīga” uzstāsies leģendārā grupa „Deep Purple”, lai ar koncertu Rīgā nosvinētu savu 50 gadu jubileju. Atgādināsim, ka ar šīs grupas dziesmām ir uzaugušas teju visas slavenākās pasaules rokgrupas, kuras nu jau pašas ieguvušas „kulta grupu” statusu.
Interesants ir fakts, ka tieši Rīgā „Deep Purple” nolēmuši nosvinēt ne tikai savu ievērojamo jubileju, bet arī sarīkot „Baltijas prezentāciju” savam divdesmitajam studijas albumam „inFinite”, kas patiesībā kļuva par šīs tūres galveno iemeslu. Protams, koncertā skanēs ne tikai skaņdarbi no jaunā CD, bet arī grupas pazīstamākie hīti.
„Deep Purple” ir angļu rokgrupa, kas izveidojās 1968.gadā. Kopā ar citām angļu grupām – „Led Zeppelin”, „Black Sabbath” u.c. – „Deep Purple” tiek uzskatīti par smagā roka un smagā metāla priekšgājējiem. Tāpat viņi savā mūzikā izmantoja klasiskās mūzikas, blūzroka, popmūzikas un progresīvā roka elementus. Savas pastāvēšanas laikā „Deep Purple” ir piedzīvojusi daudzas sastāva variācijas un astoņus gadu ilgu izjukšanas periodu. Neapšaubāmi, komerciāli visveiksmīgākais sastāvs bija laikā, kad grupā muzicēja Ians Gilans (balss), Ričijs Blekmors (ģitāra), Rodžers Glovers (basģitāra), Jons Lords (taustiņistrumenti) un Ians Peiss (bungas). Šis sastāvs kopā bija no 1969. līdz 1973. gadam, tika atjaunots arī no 1984. līdz 1989.gadam, kā arī 1993.gadā. Pēc Jona Lorda aiziešanas no grupas 2002.gadā Ians Peiss ir palicis vienīgais pārstāvis no grupas pirmā sastāva.
Rīgā „Deep Purple” viesosies savā pašreizējā zvaigžņu sastāvā: Ians Gilans, Rodžers Glovers, Ians Peiss, Stīvs Moriss un Dons Airijs. Pagājušā gada maijā „Deep Purple” devās koncertturnejā „The Long Goodbye Tour”, kas turpināsies trīs gadus, lai reklamētu savu beidzamo studijas albumu „inFinite”. Interesanti, ka jau pavisam drīz pēc jaunā albuma iznākšanas (tas notika pagājušā gada aprīlī) dziesmas, kas parādījās internetā, dažu dienu laikā noklausījās un noskatījās vairāki miljoni cilvēku. Savukārt mūzikas kritiķi atzinuši, ka jaunais CD „ir apbrīnojams, un tajā dzirdams, kāda grupa bijusi šajos 50 gados”.
Kad Rīgā parādījās pirmie plakāti par „Deep Purple” gaidāmo koncertu, rokmūzikas cienītāju vidū notika pat neliels sprādziens. Un nevar noliegt, ka šis roka veterānu koncerts ir īpašs notikums šā gada ļoti piesātinātajā muzikālajā dzīvē.
Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv
Vairāk informācijas par koncertu - www.artfront.lv un grupas “Deep Purple” oficiālajā mājas lapā www.deeppurple.com


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku