Rīgā uzstāsies klaviermūzikas fenoments Pīters Benss

Rīgā uzstāsies klaviermūzikas fenoments Pīters Benss

Rīgā uzstāsies klaviermūzikas fenoments Pīters Benss.

Talantīgais pianists Pīters Benss (Peter Bence) šā gada novembrī pirmo reizi uzstāsies Latvijā. Iepriekš Benss Baltijas valstīs koncertējis 2017. gada nogalē ar vienīgo koncertu Viļņā.
Pīters Benss, 26 gadus vecs, pasaules slavu ieguvis izpildītājs no Ungārijas, ir klavieru virtuozs, komponists, producents, kas pazīstams arī kā pasaulē visātrākais pianists. Šo titulu Benss ieguva 2012. gada janvārī, vienā minūtē klavieru taustiņus nospiežot 765 reizes un sasniedzot Ginesa rekordu. Šo titulu viņš saglabāja 5 gadus.
Skolas laikā pasniedzēji bieži Bensam sniedza piezīmes, ka viņš spēlē pārāk ātri, taču, kad pasniedzēji pajokoja, ka Pīters varētu mēģināt pārsniegt Ginesa rekordu kā ātrākais pianists, viņš nolēma to pamēģināt izdarīt. 

"Es piedalījos jautrības dēļ. Es nedomāju, ka tam ir mākslinieciska vērtība. Kā ar lielāko daļu Ginesa rekordiem – tā ir iespēja pārspēt cilvēka robežas un šajā gadījumā – instrumenta robežas,”

tā Benss.
Pēdējie trīs mākslinieka karjeras gadi bijuši iespaidīgi. Viņš kļuva slavens, kad 2015. gada jūnijā, atzīmējot Maikla Džeksona 6 gadu nāves dienu, tiešsaistes platformā “Youtube” dalījās ar savu versiju Džeksona skaņdarbam "Bad". Jau pirmajā nedēļā viņa video saņēma vairāk kā 10 miljonus skatījumu sociālajās vietnēs.

Pītera Bensa talants atklāts jau visai agri – pirmo skaņdarbu viņš sacerējis 7 gadu vecumā. Vien esot sākumskolā, mūziķis uzņemts Ferenca Lista Mūzikas Universitātē Debrecenā, klavieru un kompozīcijas klasē, savukārt vēlāk saņēma maģistra grādu filmu kompozīcijas un klavieru specialitātē prestižajā Bērklija Mūzikas Koledžā ASV. Tomēr saviem koncertiem viņš izvēlējies pilnīgi atšķirīgu virzienu.
Kaut arī Bensa debijas albums "The Awesome Piano” klausītājus sasniegs vien šā gada vidū, viņš jau ir pulcējis pilnas koncertzāles vairāk kā 20 valstīs, četros kontinentos un pagājušajā gadā atklāja BBC ikgadējo koncertsēriju “Proms In The Park” Haidparkā, Londonā, kur sniedza koncertu vairāk kā 50000 klausītāju.
Rīgā gaidāmajā koncertā skatītājus sagaida aizraujoša un nedaudz traka performance. Kā stāsta pats Benss, viņš atdod visu savu spēku koncerta laikā. Pianists izmanto ne tikai klaviatūru, bet savā priekšnesumā izmanto visas instrumenta daļas. Dažreiz tas rada sajūtu, ka koncertā piedalās vesels orķestris. Viņa repertuārā ir ietvertas grupu “Queen” un “The Beatles”, kā arī Sias, Džastina Timberleika, Maikla Džeksona un citu izpildītāju skaņdarbu aranžijas. Ne mazāk aizraujoši ir arī skaņdarbu videoklipi, tā, piemēram, Bītlu hits "Here Comes The Sun" tiek izpildīts uz jahtas. Bensa darbi “Youtube” vietnē skatīti vairāk nekā 300 miljonus reižu. Koncertos pianists atskaņo arī savas kompozīcijas.

Internetsensācijas Pītera Bensa koncerts Rīgā norisināsies 6. novembrī, Kongresu
Namā. Biļetes no 12. aprīļa pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā – https://www.bilesuserviss.lv.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku