Jūrmalā notika Diānas Arbeņinas un Jurija Bašmeta koncerts

Jūrmalā notika Diānas Arbeņinas un Jurija Bašmeta koncerts

Jūrmalā notika Diānas Arbeņinas un Jurija Bašmeta koncerts.

12. jūnijā Jūrmalā notika svētku koncerts par godu Krievijas dienai, kurā uzstājās Diāna Arbeņina un Jurijs Bašmets. Koncertu rīkoja produсentu kompānija „ART Forte” ar Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā, uzņēmumu „URALHIM” un „Uralkali” atbalstu.

Šis duets uzsāka savu darbību ar kompozīciju „Gadalaiks – ziema” (Vremya goda – zima), ko Diāna Arbeņina un Jurijs Bašmets izpildīja vienā no televīzijas raidījumiem, kas kalpoja par pamatu abu turpmākai radošajai sadarbībai. Tagad Arbeņina un Bašmets, apvienojot uz skatuves grupu „Nočnije snaiperi” un Valsts simfonisko orķestri „Jaunā Krievija” (Novaja Rossija), prezentēja jau otro kopīgo programmu. Koncerts Jūrmalā kļuva par pirmu kopīgu rok-grupas un orķestra koncertu ārvalstīs.

Jaudīgā dziedātājas enerģētika apvienojumā ar orķestra apbrīnojamo meistarību rada neticamu spēku. Arbeņina to izskaidro, sakot, ka programmā uzsvars tiek likts uz noskaņošanu.

“Mūziķiem vienmēr ir uzdevums – noskaņot cilvēku dvēseles neatkarīgi no tā, kādā žanrā jūs to darāt – visiem žanriem ir kas kopīgs. Programma ir izpildīta sarežģītā žanrā, notiek rokmūzikas un klasikas savienojums. Rokenrols – tas ir asins sastāvs. Tas ir mūžīgā jaunība, mūžīgs eksperiments. Mūsu sadarbība ar Juriju Bašmetu ir veiksmīga, jo viņš esot „rokenrola diriģents””,

skaidroja klausītājiem Diāna Arbeņina.

AS „VĶK „URALHIM”” ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs:

„Kultūras apmaiņas veicināšana starp abām valstīm ir svarīga kompānijas sabiedrisko aktivitāšu sastāvdaļa. Mēs tradicionāli atbalstam Krievijas radošo kolektīvu koncertus par godu Krievijas dienai un esam  gandarīti par to, ka mūsu atbalsts ir palīdzējis Latvijas skatītājiem būt par lieciniekiem šim unikālajam priekšnesumam, kurā apvienojās leģendāra krievu rokmūziķe un viens no slavenākajiem mūsdienu orķestriem.”

Jūlija Ločmele, producentu kompānijas „ART Forte” vadītāja:

„Mēs pateicamies uzņēmumam „URALHIM” par ilgtermiņa sadarbību. Bez tādu lielu Krievijas uzņēmumu kā „URALHIM”, „Uralkali” un „Severstaļ” finansiālā atbalsta mēs nevarētu īstenot kultūras apmaiņas programmu starp Latvijas Republiku un Krievijas Federāciju”.

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku