Grupa IRON WINGS izdod albumu “DZEJNIEKS”

Grupa IRON WINGS izdod albumu “DZEJNIEKS”.

Grupa IRON WINGS izdod albumu “DZEJNIEKS”.

Dzejnieks Dejans Stojanovičs ir teicis:

“Even if you are alone you wage war with yourself.” (“Pat ja jūs esat viens, jūs karojat ar sevi”).

Latviešu smagās mūzikas grupa “Iron Wings” nodod klausītājiem albumu dzimtajā valodā – “Dzejnieks”.

Albums “Dzejnieks” veidots kā konceptalbums, kurš apkopo 10 skaņdarbus, priekšplānā virzot stāstu, kurš ieved dzejnieka kā tēla, dziļākajās prāta dzīlēs. Mākslinieks, dzīves baudītājs, cīnītājs vai pasaules iedzīvotājs? Ar saviem eksistenciāliem un pasaules problēmu jautājumiem, katra dziesma ieved klausītāju tur, kur viņam pašam ir bail nonākt, liekot dzīties pa saviem prāta tuneļiem, meklējot atbildes. Dzejnieks reprezentē arī cīņu pašam ar sevi, savām domām, pretrunām pasaules mainīgajā vidē. No klusa un ieturēta līdz heroiski ārprātīgam, meklējot un reizē pazaudējot sevi, lai atrastu savu ceļu, savu vietu un savas vērtības šajā pasaulē.

Albumu caurvij stāsts, kurš sasniedz savu kvintesenci ar galvenā tēla “dzejnieks” katarsi skaņdarbā – “Monologs”. Atklāsmes par sevi, dzīvi un nāvi, savu eksistenci un daudzveidīgo personību un tās iezīmēm. Skaņdarba “Monologs” pēdējās rindas “Un mēs vēl tiksimies, vai drīz?” rada jautājumu un reizē nepabeigtības sajūtu. Vai šis tēls no klausītāja atvadās, vai tikai tagad pa īstam iepazīstina ar sevi un savām domām? Pēdējā dziesma “Dzejnieks” sevī nes visa albuma kopējo konceptu – šī stāsta fināls un dzejnieka kā tēla galavārds.

Muzikāli albums veidots heavy/thrash metal žanra ietvaros, līdzsvarojot heavy metal žanra melodisko skanējumu ar thrash metal raksturīgo ritmisko spriedzi un kodolīgiem ģitāru rifiem. To papildinot ar dažādām vokālajām tehnikām. Par grupas Iron Wings skanējuma rokrakstu kļuvušas žanram netipiskās instrumentālo harmoniju krāsas. Vērts pieminēt, ka albumā līdzās elektriskajiem instrumentiem izmantoti tādi akustiskie instrumenti kā kontrabass, baritona, akustiskā ģitāra, interesantas skaņas tika iegūtas arī no pilsētvides un laukiem, kas tika ierakstītas kā skaņu effekti.

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku