Jauns vārds metālmūzikā: "Letti"

Jauns vārds metālmūzikā: "Letti".

Jauns vārds metālmūzikā: "Letti".

Pie pašmāju metālmūzikas, precīzāk pagānmetāla (pagan metal) mūzikas, blakus "Skyforger" un "Symbolic", iemirdzējusies jauna apvienība "Letti". Grupa laidusi klajā piecu dziesmu mazalbumu "Dziesmu gars".

Grupu 2017. gadā dibinājis pazīstamās hārdroka apvienības "Rūsa" mūziķis Ilmārs Vekters, kurš astoņdesmito gadu vidū muzicējis arī Jēkabpils rokgrupā "Atvars" (1983 – 1991).

Jaunais albums ieskaņots 2018. un 2019. gadā, "GEM Studio" (skaņa un mikss Edijs Gņedovskis) un "Soundpark.lv" studijā (skaņa un mikss Gints Lundbergs). 

Albumā blakus trim Vektera oriģināldziesmām, vienai tautasdziesmai ("Veļu upe pārplūdus'"), iekļauta arī leģendārā grupas "Līvi" dziesma "Dzelzsgriezējs" jaunā, savdabīgā Vektera aranžējumā. 

 

Jāpiebilst, ka par lettiem ap 13. gadsimtu sauca kādu daļu no iedzīvotājiem, kas apdzīvoja tagadējās Latvijas teritoriju. 

Grupa mūzikā izmantoti vairāki tautas instrumenti - kokles ieskaņojuši viesmūziķi Mārcis Mŗnieks un Zigrīda Imanta Kručena. Savukārt pamatskanējumu veido trīs ritma/solo ģitāras, bass, bungas un vokāls.

Sākot ar 2020. gada 19. maiju, albums "Dziesmu gars" ir dzirdams visās populārākajās mūzikas straumēšanas platformās.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku