Latvijas- Lietuvas grupa “Amber Icons” izdod albumu

Latvijas- Lietuvas grupa “Amber Icons” izdod albumu.

Latvijas- Lietuvas grupa “Amber Icons” izdod albumu.

Ar albumu “Fly in Stone” plašākai publikai sevi piesaka Latvijas – Lietuvas grupa “Amber Icons”. Viens no grupas dalībniekiem ir mūziķis no leģendārās lietuviešu smagā metāla grupas “Ramybės Skveras”.

Grupas “Amber Icons” mūziku raksturo gan progresīvā un alternatīvā roka elementi, gan visu pamatu pamats – smagais metāls.

“Kas pirms laika bija metāls, tagad ir roks – dzīvojam strauji mainīgos laikos, tādēļ stilistiskās kategorijas klausītāji var izvēlēties pēc saviem ieskatiem, ”

saka grupas līderis Ernests Čerenkovs. Dziesmās tiek izmantotas daudzveidīgas tēmas – gan stāsti no pasaules vēstures lapaspusēm, gan mūziķu personiskās pieredzes.

Lai gan grupas idejiskie pirmsākumi un pirmie koncerti meklējami jau 2000-jos gados, debijas albums “Fly in Stone” ierakstīts pērnajā vasarā Rīgā un klajā nācis gada nogalē. Grupas līderis Ernests Čerenkovs, kura pamatdarbs ir mūzikas pasākumu organizēšana Īrijā, 2020. gada piespiedu dīkstāvi izmantoja grupas atjaunošanā. “Amber Icons” veido latviešu un lietuviešu mūziķi, kuru mērķis ir bagātināt Baltijas alternatīvās mūzikas skatuvi un prezentēt to plašākai – starptautiskai auditorijai.

Grupas sastāvu ar zināšanām, pieredzi un atbalstītājiem nozīmīgi papildina arī Ernesta tēvs Roberts Čerenkovs (Robertas Čerenkovas), kura dzīve jau kopš 80 gadiem aizrit starp divām valstīm – ģimenes dzīvi Latvijā un mūziķa darbu Lietuvā – viņš klausītājiem pazīstams saistībā ar leģendāro lietuviešu grupu “Ramybės Skveras”. Tādēļ albumā “Fly in Stone” atrodama kompozīcija lietuviešu valodā, savukārt šogad grupas plāno izdot arī dziesmu latviešu valodā. Tāpat grupā jau kopš pirmsākumiem spēlē bundzinieks Dmitrijs Pallo.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku