Koncerts “Novembra gaismās”

  1. gada 18. novembrī. plkst. 17.00 Kultūras centra “Iļģuciems” Lielajā zālē grupas “ZeMe” koncerts “Novembra gaismās”

ZeMe ir noskaņām bagāts muzikāls duets, ko dziļi iedvesmojusi etniskā un elektroniskā mūzika visā pasaulē. Zeme [/ðə’mɛ/] latviešu mitoloģijā burtiski apzīmē Māti Zemi. Kokles karaliene Laima Jansone un skaņuplašu un elektronikas meistars Monsta – divi aizrautīgi mākslinieki, duetu ZeMe izveidoja Japānā 2015. gadā. ZeMe ir personisks stāsts. Viņu melodijas nāk no latviešu tautas mūzikas mantojuma apvienojuma ar modernākajām tehnoloģijām un brīvo improvizāciju. Tās skan kā tas brīdis, kad viegla brīze atduras pret mālainu klinti, kā brīdis, kad divi atšķirīgi spēki sanāk kopā, lai priecātos, par to, ka abi ir daļa no šīs pasaules, tās skan kā mirkļi, kas ikkatru aicina uz dzīvīgu deju.

ZeMe nu pat uzstājusies Womex 2023, priecējot auditoriju no visas pasaules. Womex šoreiz norisājās Akoruņā, Spānijā. WOMEX – Worldwide Music Expo – ir starptautiska un kulturāli daudzveidīgākā mūzikas tikšanās pasaulē un lielākā globālās mūzikas skatuves konference, kas ietver gadatirgu, sarunas, filmas un prezentācijas koncertus. Pēc šī notikuma 18. novembra koncerts ZeMei būs pirmā lielā uzstāšanās Latvijā.

Ar etniskajiem dziedājumiem apvienībai  “ZeMe” šajā koncertā pievienojas etnomuzikoloģe,  LNKC folkloras un tautas mūzikas eksperte Inese Mičule

18. novembra programma tiek gatavota īpaši valsts svētkiem, iekļauj kā Laimas Jansones solo priekšnesumus uz dažāda veida koklēm, Ineses Mičules tradicionālos dziedājumus un apvienības ZeMe mūsdienu interpretāciju par tautas mūziku.
Īpaši valsts svētkiem programmā iekļautas arī dažādu autoru oriģināldziesmas.

Piedalās:

Duets ZeMe – Laima Jansone un Dj Monsta

Inese Mičule

Ieeja bez maksas

Šis ir viens no Lāčplēša dienai veltītajiem pasākumiem Rīgā. Ar visiem Lāčplēša dienai un Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajiem pasākumiem Rīgā var iepazīties tīmekļvietnē https://svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku