Jāņa Petera jubilejas koncertam piešķirts “Kurzemes kultūras programmas” atbalsts

Jāņa Petera jubilejas koncertam piešķirts “Kurzemes kultūras programmas” atbalsts

Jāņa Petera jubilejas koncertam piešķirts “Kurzemes kultūras programmas” atbalsts

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 6.jūlijā ar plašu koncertu atzīmēs izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 85. dzimšanas dienu, šo koncertu atbalsta arī Kurzemes kultūras programma, kas projektu konkursa ietvaros ir piešķīrusi finansējumu koncerta norisei.

“Ar šo koncertu mēs vēlamies ne tikai iepriecināt mūzikas un dzejas mīļotājus, bet arī izcelt šajās kultūras pērlēs, kas izturējušas laika pārbaudi un iemantojušas tautas atzinību, jaunas šķautnes un dimensijas,”

atklāj pasākuma organizatori. 
Koncertā skanēs R.Paula, U. Stabulnieka, I. Vīgnera un citu komponistu tautā iemīļotas dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. Kā dāvana jubilāram paredzēts Jāņa Ivuškāna īpaši šim jubilejas koncertam radītā jaundarba pirmatskaņojums, kā tapšanu atbalstījusi Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība.
Koncertā uz skatuves kāps ne vien Baltic Groove Orchestra diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā, bet arī Liepājas jauktais koris “Laiks” (vadītāja Ilze Balode), ritma grupa, visiem zināmi un iemīļoti solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Antra Stafecka, Zigfrīds Muktupāvels. Koncerta vadītāju lomā iejutīsies aktieri Egons Dombrovskis un Signe Dancīte.
Pazīstamais dzejnieks, publicists, sabiedriskais darbinieks un diplomāts Jānis Peters dzimis 1939. gada 30. jūnijā Priekulē. Tautas atzinību J. Peters ieguvis kā populāru dzejas rindu autors, neskaitāmu tautā mīlētu un dziedātu dziesmu tekstu radītājs.
Šī jubilejas koncerta mērķis ir atzīmēt viņa ieguldījumu latviešu dzejas un mūzikas pasaulē, godināt no Kurzemes nākušo talantu, dāvājot baudījumu mūzikas klausītājiem un bagātinot mūzikas un mākslas vēstures mantojumu.
Finansiālais atbalsts saņemts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku