Radio Trio dodas iekarot Jauno vilni

Radio Trio dodas iekarot Jauno vilni.

Radio Trio dodas iekarot Jauno vilni.

No 24. līdz 29. augustam Krievijas kūrotpilsētā Sočos norisināsies ikgadējais jauno vokālistu konkurss ‘’Jaunais vilnis’’. Latviju, pēc divu gadu dalības pārtraukuma, šajā konkursā pārstāvēs ‘’Radio Trio’’.

Jau 11. augustā meitenes devās uz Krieviju, un šodien aizritēja pirmā mēģinājumu diena visiem konkursantiem. Intensīvā mēģinājumu grafikā dalībnieki atrādīja trīs konkursam sagatavotās dziesmas, un konkursa režisors Aleksandrs Revzins mūziķiem sniedza gan vērtīgas pamācības, gan kopā ar konkursa radošo komandu, ja bija nepieciešams, lika veikt izmaiņas aranžijās vai dziesmu izvēlē. ‘’Radio Trio’’ meitenes vienīgās saņēma komentāru, ka ‘’viņas skan lieliski’’.
Aprīļa beigās Maskavā norisinājās konkursa ‘’Jaunais vilnis’’ internacionālā dalībnieku atlase, kur piedalījās vairāki latviešu dziedātāji. Lai gan 2017. un 2018. gadā Latvijas dziedātāji nespēja kvalificēties konkursa finālam, šogad ‘’Radio Trio’’, vienīgās no Latvijas, izcīnīja iespēju pārstāvēt valsti starptautiskajā konkursā. Šogad pirmo reizi ir mainīti noteikumi, un dalībniekiem ir jāstartē konkursā ar divām oriģināldziesmām, kā arī mainīta balsošanas kārtība.
‘’Radio Trio’’ apvienojušās trīs dziedātājas – Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante. Grupas dalībnieces iepazinās Rīgas gospelkorī, kur kopā dziedāja jau vairākus gadus, taču ideja par grupu realizējās 2017. gadā. Meitenes ir uzstājušās kopā ar Ruthie Foster festivālā "Rīgas Ritmi", koncertu sērijā "Četri gadalaiki", "Ielūdz Raimonds
Pauls" koncerttūrē, regulāri sadarbojas ar Latvijas Radio bigbendu un šobrīd ļoti aktīvi koncertē visā Latvijā. Pagājušā gadā meitenes ieguva trešo vietu Latvijas šovā ‘’X Faktors’’.
‘’Jaunais vilnis’’ (krievu: Новая волна) ir starptautisks popmūzikas dziesmu konkurss, kas no 2002. gada norisinājās Jūrmalā, no 2014. gada Sočos. Latvijas dziedātāji konkursā ir uzvarējuši divas reizes - pirmo reizi 2004. gadā grupa "Cosmos", otro — Intars Busulis 2005. gadā. Šogad konkursa finālā piedalās 13 dalībnieki no 11 dažādām valstīm, tai skaitā Amerikas Savienotajām Valstīm un Kubas. arī Intars Busulis uzstāsies arī atklāšanas koncertā 24. augustā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku