„In memoriam. Imants Mežaraups – 61”. Literāri - muzikālā pēcpusdiena, atceroties komponistu.

„In memoriam. Imants Mežaraups – 61”. Literāri - muzikālā pēcpusdiena, atceroties komponistu.

„In memoriam. Imants Mežaraups – 61”. Literāri - muzikālā pēcpusdiena, atceroties komponistu.

Šī gada 10. oktobrī Imantam Mežaraupam (1958–2013) apritētu sešdesmit viens gads. Imanta Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds (IMDAF) sadarbībā ar RCB filiālbibliotēku „Vidzeme” rīko kārtējo atceres pasākumu „In memoriam. Imants Mežaraups – 61”, kas notiks 2019. gada 12. oktobrī plkst. 14:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā „Vidzeme” (Brīvības gatvē 206).
Laipni aicināti komponista, pedagoga, diriģenta un ērģelnieka Imanta Mežaraupa daiļrades cienītāji, audzēkņi, kolēģi, draugi, kā arī citi interesenti. Šoreiz atceres pasākums tiek rīkots izstādes “NVO stāsti Latvijas simtgadē” ietvaros. Izstāde apskatāma RCB filiālbibliotēkā “Vidzeme” līdz šī gada 19. oktobrim.
Imants Mežaraups, trimdas latvietis, dzimis Filadelfijā, mācījies Pensilvānijas Universitātē un ieguvis augstskolas diplomu gan mūzikā, gan inženierzinātnēs. Strādājis ASV augstskolās par mūzikas teorijas, vēstures, kompozīcijas un elektroniskās mūzikas pedagogu. Bijis orķestra, kameransambļu, kora un džeza ansambļa diriģents. Strādājis pedagoģisko darbu Latvijas Mūzikas akadēmijā, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, Rīgas Doma kora skolā un Talsu mūzikas skolā. Bijis Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora diriģents un ērģelnieks. Latvijas Komponistu savienības biedrs no 1999. gada.
Lai gan komponista radošais devums dziļi sakņojas latviešu kultūrā, I. Mežaraups saņēmis dažādas balvas un godalgas ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Pēdējā saņemtā balva bija "Autortiesību bezgalības balva 2012" par skaņdarbu "Musica arcuata" stīgu orķestrim. I. Mežaraupa atdusas vieta ir Aknīstē, Tunķeļu kapos.
Programmā: Komponista audzēknes pianistes Dženiferes Rumpānes un pianistes Solveigas Selgas atmiņu stāsti par Imantu Mežaraupu mūzikā un dzīvē, kā arī Imanta Mežaraupa un viņam veltīti skaņdarbi Dženiferes Rumpānes un Solveigas Selgas atskaņojumā.
Noslēgumā: Neformālas sarunas pie kafijas tases. Ieeja brīva.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku