Latvijā koncertēs fado zvaigzne Marija Emīlija

Latvijā koncertēs fado zvaigzne Marija Emīlija.

Latvijā koncertēs fado zvaigzne Marija Emīlija.

Ar četriem koncertiem Latvijā 2020. gada februārī uzstāsies portugāļu fado dziedātāja Marija Emīlija.

"Ekspresīvā un reizē trauslā mecosoprānā Marija Emīlija apdzied nelaimīgu mīlestību, dusmas, greizsirdību, aizvainojumu. Lai gan portugāļu mūzikā pirmo vijoli spēlē saudade (skumjas, ilgas, melanholija), dziedātājas daiļradi diez vai var saukt par melanholisku. Viņa un viņas lieliskā ģitāristu trijotne, kas spēlē akustiski, šo mūzikas žanru spēj padarīt rotaļīgu, pat aicina publiku dziedāt kopā. Izpildītājas uzstāšanās reizēs ir jūtams brazīliešu vieglums, bezrūpīgums un siltums,"

raksta rīkotāju pārstāve Ieva Vītiņa.

Dziedāt Marija Emīlija sāka jau bērnībā, kad Brazīlijā portugāļu kopienu pasākumos uzstājās kopā ar savu tēvu, lielisku ģitāristu. Fado žanram gan viņa pievērsās tikai vēlāk, kad ģimene pārcēlās uz Portugāli. Fado dziedātājasprāt ir skaistākais veids kā dziedināt dvēseli.

Daudziem Latvijas klausītājiem fado žanrs jau ir pazīstams, bet dziedātājai Marijai Emīlijai šī būs pirmā uzstāšanās Latvijā. Koncertos tiks atskaņotas dziesmas no nesen izdotā albuma "Casa de Fado". Fado ir portugāļu tradicionālās mūzikas stils. Tas veidojies 19. gadsimta sākumā Lisabonas nabadzīgajos rajonos, kur pulcējās jūrnieki, priekameitas, dažādu sabiedrības nabadzīgāko slāņu pārstāvji, lai izteiksmīgā un melanholiskā veidā dziedātu par cilvēka skumjām un ilgām (portugāļu valodā to raksturo jēdziens saudade). Šobrīd fado ir iekļauts UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Kā uzsver rīkotāji, dziedātājas koncerti oktobrī Lietuvā un decembrī Nīderlandē bija pilnībā izpārdoti, un izraisīja lielu publikas sajūsmu.

Koncertos dziedātāju pavadīs Žozē Manuels Neto (José Manuel Neto, portugāļu ģitāra), Karlušs Manuels Proensa (Carlos Manuel Proença, akustiskā ģitāra) un Marino de Freitašs (Marino de Freitas, basģitāra).

Koncerti izskanēs Rīgā, VEF kultūras pilī 19. februārī, Latgales vēstniecībā GORS 21. februārī, Dikļu pilī 22. februārī un Ēdoles pilī 23. februārī – šis būs dienas koncerts, un tā sākums plkst. 15.00.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Mērsraga novada svētki dižmāras gadatirgus Balgales svētki