Mūziķis Vairis Nartišs ar dārzkopības instrumentiem radījis jautru video

Mūziķis Vairis Nartišs ar dārzkopības instrumentiem radījis jautru video

Mūziķis Vairis Nartišs ar dārzkopības instrumentiem radījis jautru video.

Mūziķis, pūšaminstrumentu un to aksesuāru izgudrotājs un uzņēmējs Vairis Nartišs Covid19 pandēmijas laikā ir publicējis jautru video dziesmai "Don't worry be Happy", izmantojot dažādus dārza piederumus un aicinot visus domāt pozitīvi.

Kā stāsta pats video autors, viņš ar šo dziesmu vēlas pateikt – domā pozitīvi, viss būs labi. Lai arī visiem māksliniekiem, ne tikai Latvijā, šis ir ļoti sarežģīts laiks, tas ir jāpārdzīvo un ar pozitīvu attieksmi jāskatās nākotnē.

Vairis Nartišs par izdoto video saka:

"Vienmēr esmu bijis cilvēks, kurš savās muzikālajās performancēs ir meklējis visdažādākos un vistrakākos izpausmes veidus. Šoreiz, lai tā ir dārza šļūtene, lejkanna, bērnu āmurītis, elektriskā urbjma-šīna un burkāns, kuri manā dziesmas "Don't worry be Happy" versijā pārtop gan par taurēm, gan perkusijām. Šī ir jauna pasaules situācija, kad mums ir brīvs brīdis, lai radītu un realizētu jaunas, dažreiz pat trakas idejas, kā arī at-rastu neparastus izpausmes veidus. Esmu pārliecināts, ka pēc šīs krīzes mēs mai-nīsimies. Un mainījušies mēs būsim ne tikai savās muzikālajās izpausmēs, bet arī savā dzīves uztverē. Jo, kā teica Rainis – pastāvēs, kas pārvērtīsies."

Pirms vairākiem gadiem Vairis Nartišs guva starptautisku uzmanību ar savu izgudroto pūšaminstrumentu – milzu subkontrabastrompeti, kuras garums pārsniedz divus metrus.

Mūziķis turpina Latvijas sasniegumus mūzikā, pirms mazliet vairāk kā gada kļūstot par leģendārā pūšaminstrumentu ražotāja "Vincent Bach" oficiālo mākslinieku. Nartišs ir pirmais metāla pūšaminstrumentālists Baltijā ar šādu godu un novērtējumu.

Interneta veikala Nartiss.lv vadītājs Vairis Nartišs ir ne tikai mūziķis, bet arī mecenāts. Viņš ir izveidojis īpašu jauniešu atbalsta programmu, kur Latvijas jaunajiem mūziķiem būs iespēja saņemt mūzikas instrumentus. "Mana atbalsta programma ir izveidojusies tādēļ, ka es pats ļoti labi atceros to laiku, kad mācoties mūzikas koledžā, man iesākumā nebija instrumenta uz kā apgūt trombona spēli. Tomēr no šodienas skatu punkta varu izteikt vislielāko pateicību toreiz Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžas vadībai, kura toreiz iegādājās jaunus trombonus un mana profesionālā izaugsme varēja noritēt daudz straujāk. Atceroties šos lai-kus es jau pirms daudziem gadiem sev nozvērējos – cik varēšu, tik atbalstīšu jaunos talantus," savu motivāciju skaidro Vairis Nartišs.

Šajā vīrusa laikā un arī agrāk Vairis Nartišs jau ir radījis dažādas performances, kurās kā performanču partnerus ir izmantojis gan rotaļlietas, gan visdažādākās papildu ierīces.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku