Maras muižā uzsāks kultūrvēsturiski izzinošu pasākumu ciklu "Markabe"

Maras muižā uzsāks kultūrvēsturiski izzinošu pasākumu ciklu "Markabe".

Maras muižā uzsāks kultūrvēsturiski izzinošu pasākumu ciklu "Markabe".

Maras muižā Kuldīgas novadā 4. jūlijā tiks aizsākts jauns kultūrvēsturiski izzinošs pasākumu cikls "Markabe". Cikla pasākumi norisināsies arī Kabiles muižā.

Pirmais cikla pasākums notiks 4. jūlijā pulksten 19.00 Maras muižā ar vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota piedalīšanos. Mūziķu izpildījumā skanēs Šūberta, Bartoka, Debisī, Pjacollas un Villa Lobosa skaņdarbi.

Pirms un pēc muzikālā kamermūzikas priekšnesuma pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies celtne, bet arī senie, 16. gadsimta Livonijas laika pamati ar velvētajām pagraba telpām uz kuriem muiža uzbūvēta. Maras muiža ir Kurzemes un Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, par ko liecina labi saglabājušies arhitektoniskie elementi – autentiskais kungu mājas plānojums, telpu izkārtojums anfilādē, koka grīdas un greznās kāpnes, kamīns un vairākas krāsnis. Maras muižā saglabātais priekšnama kamīns ir ražots Kurzemē un papildināts ar Kuldīgas Hansa Schöna keramikas darbnīcās 1870. – 1880. gados tapušo bareljefu.

Paralēli vēsturiskā mantojuma - autentiski saglabātās kungu mājas, Latvijas ainavas, muižas romantikas aplūkošanai un iepazīšanai, ikviens pasākuma apmeklētājs varēs baudīt arī muzikālo noformējumu vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota izpildījumā. Ar pasākumu "Muzikālais soiree Maras muižā" tiks iedzīvinātas senās mājas un salonmuzicēšanas tradīcijas, kas balstītas baltvācu īpašnieku – muižnieku nacionalitātes saknēs, raksta pasākuma rīkotāji.

Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem 10 eiro. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālr. +371 26376974. Vietu skaits ierobežots.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

cronjob