Notiks ceturtie Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme"

Notiks ceturtie Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme".

Notiks ceturtie Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme".

No 25. jūlija līdz 9. augustam norisināsies Vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme".

Sešos koncertos Cesvainē, Rīgā, Nautrēnos, Ugālē, Sesavā un Kalnciemā klausītāji tiks iepazīstināti ar plašu ērģeļmūzikas repertuāru – no baroka laikmeta ģēniju paraugiem līdz pat mūsdienu latviešu komponistu ērģeļtembra atklājumiem.

25. jūlijā Cesvaines luterāņu baznīcā pasaules un latviešu ērģeļmūzikas skaistākās lappuses atklās ērģelnieks Aigars Reinis un čellists Ivars Bezprozvanovs. 26. jūlijā Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā programmā "Baltā nakts" muzicēs ērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane. 2. augustā Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā uzstāsies ērģeļu duets "Riga Organum Duo" 7. augustā Ugāles luterāņu baznīcā senās mūzikas noslēpumus atklās ērģelniece Larisa Bulava. 8. augustā Sesavas luterāņu baznīcā satiksies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja un soprāns Viktorija Pakalniece. 9. augustā Kalnciema – Klīves luterāņu baznīcā norisināsies svētku noslēguma koncerts ar ērģelnieces Ilonas Birģeles, soprāna Ilzes Grēveles-Skaraines un vijolnieces Paulas Šūmanes piedalīšanos. Vēsturisko ērģeļu svētku noslēguma koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Andreja Selicka himna ērģelēm un vijolei "Križini".

Katrā koncertā klausītājus gaidīs ērģelnieku sagatavota ievadlekcija par vēsturiskajām ērģelēm un to kultūru Latvijā, bet pēc koncertiem visi interesenti ērģelnieku un ērģeļmeistaru klātbūtnē varēs paši izmēģināt un pārliecināties par varenā instrumenta skanējumu.

Projekta mākslinieciskā vadītāja un producente Ilona Birģele stāsta, ka arī šogad svētku ietvaros tiks atklātas atjaunotas ērģeles – šoreiz Kalnciema-Klīves dievnamā. Šo instrumentu būvējis latviešu ērģeļmeistars Andrejs Sūnāklis, un šodien tas ir vienīgais gandrīz pilnībā autentiski saglabātais meistara opuss.

Pirmo gadu projekta ietvaros, sadarbībā ar ceļojumu aģentūru "Impro ceļojumi", tiks organizēti braucieni no Rīgas, rodot iespēju apmeklēt koncertus reģionos.

Sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, dievnamos tiks rīkota audzēkņu foto izstāde "Latvija – ērģeļu zeme".

Ieeja visos koncertos par ziedojumiem.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku