“Astora Pjacollas un Johana Sebastiana Baha kontrapunkts” Tallinas ielas kvartālā.

“Astora Pjacollas un Johana Sebastiana Baha kontrapunkts” Tallinas ielas kvartālā.

“Astora Pjacollas un Johana Sebastiana Baha kontrapunkts” Tallinas ielas kvartālā.

29.jūlijā plkst. 18:30 un 20:30, Tallinas ielas kvartāla koncerttelpā “Tu jau zini Kur” ar ļoti īpašu programmu norisināsies ansambļa “TANGORIGINALES” koncerts.
“Pjacollas un Baha kontrapunkts” koncertprogrammas ideja ir divu dažādu laikmetu un stilu komponistu mūzikas sinerģija, kas balstās uz viņu abu muzikālās valodas spēcīgāko pusi - kontrapunkta izveides meistarību. Astora Pjacollas mūzikā ir diez gan spilgti vērojama Baha ietekme, kas īpaši izgaismojās, kad programmā blakus skan paša Baha skaņdarbi. Astora Pjacollas mūzika ir pilna smeldzes un temperamenta, tā ir smalka jutekliskuma un spēcīgas enerģijas caurstrāvota, dramatisma un aizkustinošu emociju uzlādēta. Šī argentīnieša mūziķa vārds šķiet gluži nesaraujami saistīts ar tango.
J.S.Bahs radīja sacerējumus ar nepārejošu nozīmi, jo prata ietvert tajos vispārcilvēciskas vērtības ar nezūdošu jēgu. Koncertā tiks atskaņoti tādi skaņdarbi kā “Fantāzija un Fūga sol minorā”, visiem labi atpazīstamā “Ārija no 3.orķestra svītas” u.c.
Šī unikāla koncertprogramma ļauj padziļināti izjust vienlaikus gan divu komponistu daiļrades estētiskās dramaturģijas pretstatu, gan līdzību viņu abu mūzikas ģeniālajā vienkāršībā.
Ansambļa sastāvā - Marks Viļenskis, Latvijā zināms jaunais čellists, starptautisko konkursu laureāts un televīzijas šova “Radīti mūzikai” finālists, viņš ir ansambļa idejas autors un lielākais balsts, jo pats veido skaņdarbu aranžijas. Marks šogad ir ieguvis profesionālā maģistra grādu mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā un aktīvi darbojās ne tikai uz klasiskās, bet arī uz populārās un džeza mūzikas estrādes. Viņš Ir uzstājies uz vienas skatuves ar tādiem pasaulē pazīstamajiem džeza mūziķem kā Jeff Lederer, Joe Fiedler, Sebastian Noelle, kā arī Latvijas džeza mūzikas zvaigznēm Olgu un Dianu Pirags, Intaru Busuli, Indriķi Veitneru, Andreju Jevsjukovu.
Savva Zihs- viens no spilgtākajiem Baltijas akordeona spēles virtuoziem. Arī Savva šogad ir ieguvis profesionālā maģistra grādu mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā.
Toms Timofejevs- Dānijas Karaliskajā Mūzikas konservatorijā ieguva bakalaura un maģistra grādu kontrabasa spēlē. 2011.- 2018. gadam bijis kontrabasu grupas koncertmeistara vietnieks Odesas simfoniskajā orķestrī, kā arī asistējis Dānijas Karaliskajā operas orķestrī. Šobrīd Toms klausītājus priecē mūsu pašu Latvijas Nacionālās operas orķestrī.
Vairāk informācijas par pasākumu, dalībniekiem un īpašajiem piedāvājumiem: www.tallinasielaskvartals.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku