Visu svēto dienā Ventspilī būs ērģeļmūzikas un mēmā kino vakars

Visu svēto dienā Ventspilī būs ērģeļmūzikas un mēmā kino vakars.

Visu svēto dienā Ventspilī būs ērģeļmūzikas un mēmā kino vakars.

Turpinot pērn aizsākto tradīciju, 31. oktobrī jeb Visu svēto dienā Ventspilī, koncertzālē "Latvija" notiks ērģeļmūzikas un mēmā kino vakars.

Kā informē organizatori, koncertā britu ērģelnieks Ričards Hils (Richard Hills) veidos oriģinālu skaņu celiņu šausmu kino klasikai – režisora Roberta Vīnes 1920. gadā uzņemtajai filmai "Doktora Kaligari kabinets".

Ričards Hils (Richard Hills) atzīts par vienu no nedaudzajiem mūziķiem, kurš spēj apvienot divas ērģeļmūzikas pasaules – klasisko un dramatisko, raksta koncertzāles "Latvija" pārstāvji. Mākslinieks ērģeļspēli sākotnēji apguvis pie Viljama Vaithheda Ročesteras katedrālē, pēc tam Oksfordas Ekseteras koledžā, Portsmutas katedrālē un Vestminsteras abatijā, kur viņa pasniedzēji bijuši ērģelnieki Rozmarija Fīlda (Rosemary Field) un Deivids Sangers (David Sanger). Šobrīd Ričards Hils veiksmīgi apvieno solo karjeru, baroka continuo spēli, kora apmācību un pasniedzēja darbu, vienlaicīgi būdams arī Sv. Marijas Londonas centra draudzes ērģelnieks.

Mākslinieks saņēmis daudzas godalgas un apbalvojumus gan dzimtajā Lielbritānijā, gan ASV, kur Amerikas Teātra ērģeļu biedrība viņu 2010. gadā atzina par "Gada ērģelnieku". Ričarda Hila solo sniegums daudzkārt translēts nacionālajās un starptautiskajās televīzijas un radio programmās, piemēram, BBC Radio 3 "Choral Evensong" un BBC Radio 2 "Friday Night is Music Night". 2013. gadā mākslinieks debitēja prestižajā "BBC Proms", atgriežoties šajā festivālā arī 2015. un 2019. gadā kopā ar BBC Skotijas simfonisko un Džona Vilsona orķestri.

31. oktobra koncertā Ričards Hils atskaņos savu versiju vienai no spilgtākajām vācu ekspresionisma kino filmām "Doktora Kaligari kabinets", ko amerikāņu teātra kritiķis un producents Kenets Makgouvens raksturo īsi: "Filmā ir vairāk interesantā un aizraujošā nekā visā tā laika amerikāņu kinematogrāfā."

Biļetes uz koncertu 31. oktobrī Ventspilī, koncertzālē "Latvija" nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus, pieejams ierobežots skaits biļešu.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku