Latvijas Radio bigbends ieskandina jauno “Prožektoru gaismā!” koncertsērijas sezonu

Latvijas Radio bigbends ieskandina jauno “Prožektoru gaismā!” koncertsērijas sezonu.

Latvijas Radio bigbends ieskandina jauno “Prožektoru gaismā!” koncertsērijas sezonu.

Sestdien, 3.aprīlī plkst. 22.00 ar koncertu “ReTV” un retv.lv Latvijas Radio bigbends kopā ar vokālisti Aiju Vītoliņu un sitaminstrumentālistu Andri Buiķi atklās jau 3. koncertsērijas “Prožektoru gaismā” sezonu ar koncertprogrammu “Sajust grūvu”. Koncerta ieraksts norisinājās sadarbībā ar ATTA CENTRE Rīgā un tā moderators ir džeza mūzikas mīļotājs un Rīgas maratona organizators Aigars Nords.

“Sajust grūvu” ir Andra Buiķa īpaši veidota koncertprogramma Latvijas Radio bigbendam un vokālistei Aijai Vītoliņai. Projekts visnotaļ ir harmonijām bagāts, eksperimentāls un tehniski izaicinošs, īpaši bigbendam, tomēr neatkāpjas no klasiskajām džeza un ritmiskās mūzikas vērtībām. Katram komponistam ir savs rokraksts kompozīciju veidošanā – Andrim tās noteikti ir izteikta ritmiskas un “grūvīgas” melodijas, kas it kā piesietas noteiktam mūzikas posmam (bieži vien tie ir 1980.gadi), bet nepauž nostaļģiju. Bieži vien viņš savās kompozīcijās atspoguļo tādas tendences par kurām citi mūziķi runā un pamana tikai vēlāk. Andris, raksturojot savus oriģināldarbus, gandrīz vienmēr izmanto terminu “grūvs” jeb groove angļu valodā. Grūvs ir tā ritmiskā un melodiskā dzinējspēka izjūta, ārkārtīgi iedarbīgs mūzikas izteiksmes elements, kas iedarbojas arī ķermeniski, liekot sist kāju vai kustēties līdzi mūzikas pulsācijai. Kā mūzikas netveramajam elementam, šajā koncertprogrammā tam tiks pievērsta īpaša uzmanība. Kompozīcijās izmantoti latviešu dzejnieku vārdi - Normunda Beļska, Agneses Rutkēvičas un Jāņa Damrozes.
Koncerta pirmo daļu Latvijas Radio bigbends ir veltījis nesen kā aizsaulē aizgājušajai džeza leģendai Čikam Korea (Chick Corea), atskaņojot un interpretējot tādus slavenus skaņdarbus kā “Spain”, “La Fiesta”, “Got a Match” un citus.
Šī ir jau 3. Latvijas Radio bigbenda koncertsērijas “Prožektoru gaismā” sezona. Pandēmijas ieviesto ierobežojumu dēļ, tā norisinās bez skatītāju klātbūtnes. Koncerta ieraksts noticis sadarbībā ar “ATTA CENTREentre”, kas ir lielākais konferenču centrs Baltijas valstīs un ļauj īstenot arī jebkāda formāta multimediālus kultūras pasākumus. Vēl šogad “Prožektoru gaismā” ietvaros izskanēs koncerti kopā ar vokālistu un ģitāristu Chris Noah, vokālistiem Kristīni Prauliņu un Daumantu Kalniņu.
Koncertu varēs skatīties ReTV un retv.lv 3.aprīlī plkst. 22.00, kā arī 4.aprīlī plkst. 12.30.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku