Izziņoti 12 "Austras balvai 2021" nominētie latviešu mūzikas albumi

Izziņoti 12 "Austras balvai 2021" nominētie latviešu mūzikas albumi.

Izziņoti 12 "Austras balvai 2021" nominētie latviešu mūzikas albumi.

27. maijā, kļuvuši zināmi tie albumi, kas ir nominēti 2021. gada "Austras balvai" – Latvijas labākajam albumam. 

Kā ierasts, pretendentu saraksts plašākai publikai tika atklāts "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" raidījuma "Pieci Rīti" laikā. Ņemot vērā šī gada īpašos apstākļus, apbalvojumam šoreiz ir nominēti divpadsmit ieraksti ierasto desmit vietā, savukārt uzvarētājs tiks paziņots īpašā ceremonijā 16. jūnija rītā raidījumā "Pieci Rīti".

2021. gada "Austras balvai" nominētie albumi (alfabētiskā secībā): 

 • Alise Joste – "Šākātā"; 
 • ansis – "Liela māksla"; 
 • Arturs Skutelis – "Lavīna"; 
 • Domenique Dumont – "People on Sunday"; 
 • "Ezeri" – "Sāls"; 
 • "Kasetes" – "Dialogue"; 
 • "Nesen" – "Tas būs ilgi"; 
 • "Sign Libra" – "Sea to Sea"; 
 • "Stūrī zēvele" – "Labvakar"; 
 • "Tesa" – "Control"; 
 • Ūga – "LG ir HH"; 
 • "Židrūns" – "Kovārņu mazbērniem".

Kā informē organizatori, ņemot vērā pandēmijas radītos ierobežojumus, šogad "Austras balva" tika pārcelta no tās jau ierastā laika novembra vidū uz vasaras sākumu, savukārt sākot no 2022. gada tiek plānots, ka balvas pasniegšanas ceremonija notiks ap 4. maiju. Tā kā šogad uz balvu varēja pretendēt visi tie latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu radīti albumi, kas izdoti laika posmā no 2019. gada 19. oktobra līdz 2021. gada 28. februārim, šoreiz nominantu loks ir paplašināts no ierastajiem desmit ierakstiem līdz divpadsmit.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad žūrija no divpadsmit nominētajiem albumiem izvēlēsies vienu uzvarētāju, kas. saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā turpmākās darbības veicināšanai no biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA). Tāpat arī "Austras balva" turpinās ciešu sadarbību ar "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv", kura ēterā katra darba diena no 31. maija līdz 15. jūnijam tiks veltīta vienam no balvas pretendentiem, katras ētera personības darba laikā atskaņojot mūziku no attiecīgā albuma, kā arī piedāvājot citus pārsteigumus.

Tāpat jāatzīmē, ka arī šogad "Austras balvu" papildinās portāla "Delfi" organizētais auditorijas balsojums, kurā savu favorītu no nominētā divpadsmitnieka varēs izvēlēties klausītāji. Ikvienam portāla apmeklētājam būs iespēja reizi dienā nobalsot par savu favorītu, un balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta "Delfi" simpātiju balva, kas ļaus īstenot reklāmas kampaņu portālā 1000 eiro apmērā.māks

2021. gadā "Austras balvas" žūrijas sastāvu ir papildinājuši septiņi jauni dalībnieki: "Radio SWH" ētera personība Artis Dvarionas, "Latvijas Radio 2" ētera personība Roberts Buivids, mūzikas aģentūras "MOO" vadītāja Lena Sme, "Radio Naba" raidījuma "Mūzikas sirds" vadītāja Dace Otomere, mūzikas apskatnieki Rolands Paeglis un Edvards Kuks, kā arī dīdžejs un mūzikas ierakstu veikala "Biit.me" pārstāvis Gosh. Ar pilnu žūrijas sastāvu ir iespējams iepazīties "Austras balvas" mājaslapā.

Šogad "Austras balva" tiks pasniegta jau sesto reizi, un iepriekš to ir saņēmusi solo māksliniece Alise Joste, kā arī grupas "Rīgas modes", "Satellites LV", "Polifauna" un "Tribes of the City". Šī gada balvu ieguvušais albums tiks paziņots īpašā ceremonijā 16. jūnija rītā "Pieci.lv" raidījuma "Pieci Rīti" laikā.

"Austras balvu" organizē biedrība "Austras balva" sadarbībā ar "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv". To atbalsta "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA) un portāls "Delfi".


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Ligo-2020-250 Auzins - LielaPlusma 250

Līgo balle 2021