AR DEBIJU MŪZIKĀ SVIN DEBIJU LITERATŪRĀ

AR DEBIJU MŪZIKĀ SVIN DEBIJU LITERATŪRĀ

AR DEBIJU MŪZIKĀ SVIN DEBIJU LITERATŪRĀ

Augusta sākumā izdevniecība “Latvijas Mediji” sērijā “Vakara romāns” laida klajā romānu “Dzīvot naktij”, kas ir neparasts ar to, ka ir divu autoru – Ilzes Aizsilas un Indras Ēķes-Začestes – kopdarbs. Turklāt jaunais mīlas stāsts ir papildināts ar muzikālu sacerējumu – grāmatai veltītu romantisku dziesmu ar tādu pašu nosaukumu – “Dzīvot naktij”. Dziesmas vārdus sarakstījusi viena no grāmatas autorēm – Ilze Aizsila, bet mūzikas autore ir Viktorija Kortmann.
Pirmo reizi izdevniecības vēsturē “Vakara romānu” emocionāli un saturiski papildina tam speciāli radīta dziesma, kas tika prezentēta grāmatas atklāšanas svētkos šā gada augustā. 

“Grāmatnīcu plauktos redzam daudz jaunu autoru darbu. Manuprāt, šis ir laikmets, kurā jāizmanto radošums, lai jaunie rakstnieki spētu iekarot savu vietu nozarē. Tā kā es rakstu arī dzeju, vēlējos savu pirmo grāmatu papildināt ar muzikālu sveicienu – dziesmu, kas ne vien sniegtu ieskatu grāmatas sižetā, bet emocionāli paspilgtinātu romāna notikumus, izceļot galvenā tēla iekšējo konfliktu,”

skaidro rakstniece Ilze Aizsila.
Debijas romānam “Dzīvot naktij” veltītās dziesmas komponēšana uzticēta māksliniecei, kura jau vairākus gadus dzīvo Vācijā un latviešu valodu lieto tikai sarakstēs ar klasesbiedriem.

“Tas bija negaidīts piedāvājums. Turklāt tajā brīdī dziesmas vārdi vēl nebija sacerēti. Pēc sarunas abas ķērāmies pie darba. Vārdi un mūzika mums atnāca vienlaikus. Jau nākamās dienas vakarā secinājām, ka dziesma ir teju gatava,”

stāsta dziesmas “Dzīvot naktij” mūzikas autore un samtainās balss īpašniece Viktorija Kortmann.
Videoklipa radīšanas projektā tika piesaistīti populāri mākslinieki un profesionāļi: horeogrāfe Lilija Lipora un videomontāžas režisors Jānis Orbidāns.

Par grāmatu “Dzīvot naktij”
Grāmatu “Dzīvot naktij” 2021. gadā izdevusi izdevniecība “Latvijas Mediji”. Tā pieejama Latvijas grāmatnīcās, kā arī izdevniecības “Latvijas Mediji” e-veikalā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku