Knuta Skujenieka dzimšanas dienā pirmatskaņos koncertprogrammu "Drošinājums"

Knuta Skujenieka dzimšanas dienā pirmatskaņos koncertprogrammu "Drošinājums"

Knuta Skujenieka dzimšanas dienā pirmatskaņos koncertprogrammu "Drošinājums"

Dzejnieka Knuta Skujenieka 85 gadu dzimšanas dienā, šā gada 5. septembrī, Mūzikas namā "Daile" notiks pirmatskaņojums koncertprogrammai "Drošinājums" ar dzejnieka dzeju, kurai mūziku radījis Daumants Kalniņš .

Koncertā piedalīsies Daumants Kalniņš (balss/oboja), Romāns Vendiņš (klavieres), Toms Poišs (contrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti).

"Daumanta Kalniņa jaunās koncertprogrammas "Drošinājums" galvenais vēstījums precīzi atbilst programmas nosaukumam. Drošinājums ir īstajā brīdī pasniegta drauga roka ar solījumu, ka būs labi, tas ir vīrišķīgi gaišs uzmundrinājums kā sev, tā apkārtējiem. Tās ir mazas, intīmas sarunas no sirds uz sirdi, kas vajadzīgas abiem. Kā radītājam, tā klausītājam, kā man, tā tev, kā viņam, tā viņai. Drošinājums nenāk kā tukšs solījums, tajā ir septiņi gadi PSRS lēģeros un dzīve pēc tam, tajā ir mīlestības uzturēta dzīvotgriba un pati mīlestība, un tajā ir šeit un tagad piedzīvotais un pārdzīvotais,"

par programmu raksta Zadovska.

"Dzejas un mūzikas tapšanai pa vidu teju pusgadsimts, taču gadsimti te nesatiekas, te satiekas vienaudži – Knuts Skujenieks atgriežas no lēģera 33 gadu vecumā, Daumantam Kalniņam programmas radīšanas brīdi ir 30 –, katrs ar savu atšķirīgu dzīves pieredzi, bet līdzīgu pasaules izjūtu. Knuts Skujenieks izsūtījumā raksta dzeju, Daumants Kalniņš pandēmijas laikā komponē. Radīšana ir viņu dzīvošana un izdzīvošana. Šajos īpašajos brīžos ar savu devu spīta. Pat, ja nedrīkst skaļi runāt, pat, ja nosalušiem pirkstiem grūti turēt zīmuli, pat, ja koncertzāles tukšas, pat, ja nezini, vai kāds to lasīs vai dzirdēs. Lielākā daļa Knuta Skujenieka dzejas, kas izmantota dziesmās, ir radīta Mordovijas lēģeros un vēlāk apkopota un izdota krājumā ar zīmīgu nosaukumu "Sēkla sniegā". Arī tas ir drošinājums mums. Sniegā kaisītā sēkla tomēr sagaidīja pavasari toreiz. Arī mēs sagaidīsim,"

vēsta Mūzikas nama "Daile" vadītāja.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku