Jaunie Cēsu mūziķi izdod albumu “Latvietis Vulgaris”

Jaunie Cēsu mūziķi izdod albumu “Latvietis Vulgaris”

Jaunie Cēsu mūziķi izdod albumu “Latvietis Vulgaris”

Klajā nācis albums “Latvietis Vulgaris”, kuru veidoja jaunie Cēsu mūziķi – Debesis, Vendenbaums, Rajona Kapelmeistars un duets “Rūgtais Gurķis”. 

Albumā ir satīriski vēstīts par parastā latvieša dzīvesveidu – uzdzīvi, satikšanās reizēm, ceļojumiem, patriotismu un attiecībām ar līdzcilvēkiem. Ikkatrs klausītājs var salīdzināt savu redzējumu par latvieti parasto ar to, kā albumā to ir atspoguļojuši mūziķi.

“Latvietis Vulgaris” ir ierakstīts 2021. gada vasarā Bruno Kuļezņova (Debesis) studijā. Veidojot albumu, virsuzdevums ir bijis veidot sadarbību starp vairākiem jaunajiem mūziķiem.

“Pēdējo pāris gadu laikā Cēsis, manuprāt, ir kļuvušas par jauno mūziķu citadeli. Bija novērojams fenomens, ka vienlaikus vidusskolā darbojas 2-3 mūzikas grupas un vēl pāris solo mākslinieki, kas aktīvi koncertē reģionālā līmenī un strādā pie saviem ierakstiem. Tomēr daudziem šī muzikālā karjera apstājas pēc vidusskolas absolvēšanas. Mēs nolēmām neturēt sveci zem pūra, bet kopīgi ierakstīt dziesmas, kuras individuāli vai citās muzikālajās apvienībās nebijām paspējuši pabeigt,”

vēsta Vendenbaums.

Jaunie mūziķi uzsver, ka albuma pievienotā vērtība ir fakts, ka to ir veidojuši pilnīgi pašu spēkiem – gan dziesmas, gan vārdi ir pašu radīti, ieraksts tapis savā mājas studijā, kā arī vēlāk pašizdots.

“Mūzikas ierakstīšanas darbos esmu diezgan liels amatieris, tāpēc albuma izveidošana aizņēma diezgan ilgu laiku. Ierakstījām Cēsīs, manā guļamistabā, pats uzstādīju mikrofonus, nodrošināju akustikas uzlabojumus un ierakstu kvalitāti. Nākotnē noteikti gribētu savu “label”. Ar katru nākamo dziesmu iemaņas uzlabojās, un es ceru uz tālāku sadarbību ar albumā iesaistītajiem mūziķiem. “Latvietis Vulgaris” bija līdz šim lielākais muzikālais projekts manā ģitārista un ierakstu studijas inženiera karjerā,”

norāda Debesis.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku