Beāte Zviedre un Jānis Rubiks radījuši albumu ar latviešu dzejnieku tekstiem

Beāte Zviedre un Jānis Rubiks radījuši albumu ar latviešu dzejnieku tekstiem

Beāte Zviedre un Jānis Rubiks radījuši albumu ar latviešu dzejnieku tekstiem

Pie klausītājiem nonācis vokālistes Beātes Zviedres un kontrabasista Jāņa Rubika albums "Kad es nomizojos", kas apvieno žanra robežās nedefinējamu oriģinālmūziku, dažādu latviešu dzejnieku darbus un arī pašu autoru pārdomas par mīlestību, cilvēcību un esību.

Kopā ar Jāni Rubiku izdotais albums turpina Beātes Zviedres iesākto ceļu, apvienojot latviešu dzejnieku dzeju ar jauno komponistu orģinālmūziku, ko māksliniece aizsāka savā 2017.gada projektā “Džezs dzied Aspaziju”. Jaunajā albumā “Kad es nomizojos” iekļauti literātu un dzejnieku Ivetas Šimkus, Ilmāra Šlāpina, Imanta Ziedoņa, Aspazijas, Raiņa, Madaras Gruntmanes darbi.

Beāte Zviedre par sajūtām albuma un dziesmas “Paradīze” tapšanas laikā:

“Ticu, ka aizvadītais laiks daudziem no mums ir devis iespēju apstāties un padomāt par vērtībām, kas līdz šim ierastajā ikdienas skrējienā, iespējams, jau bija kļuvušas pašsaprotamas. Lai arī pasaule un ikdiena brīžiem šķiet kā apstājusies, ir tik labi apzināties, ka tev un taviem mīļajiem viss ir kārtībā un gan jau kādu dienu viss atgriezīsies ierastajās sliedēs. Šīs sajūtas mūs pavadīja un virzīja arī albuma tapšanas laikā. Varbūt skan nedaudz banāli, bet arī dziesmas “Paradīze” vārdi tika pierakstīti tieši šādā pārdomu brīdī – ilgajā bezdarbības periodā staigājot gar jūru un sajūtot, ka patiesībā esi īstajā vietā un ir tik labi, kā ir. Atliek vien šo iekšējo mieru notvert un saglabāt. Šo silto un tik vienkāršo sajūtu ar jaunā albuma starpniecību vēlamies nodot arī mūsu klausītājiem.”

Muzikālajā projektā piedalās arī Artjoms Sarvi (klavieres), Jānis Bērziņš (ģitāra), Rūdolfs Dankfelds (bungas), Kristaps Lubovs (basklarnete) un Oskars Ozoliņš (trompete).

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku