Labākās dziesmas 2021. gadā

Labākās dziesmas 2021. gadā

Labākās dziesmas 2021. gadā

Mūzika ir dzīva un arī mēs dzīvojam. Pēdējo mēnešu laikā, kad COVID-19 mums galvenokārt lika palikt mājās, TV šovi, filmas un grāmatas kavēja mūsu laiku, bet mūzika no tādiem māksliniekiem kā Doja Cat, The Weeknd un BTS mūs patiesi iedvesmoja. Tādēļ KazinoKaralis sagatavoja sarakstu ar līdz šim labākajām 2021. gadā izdotajām dziesmām.
Iespējams, pēc gada vai tikai pēc dažiem mēnešiem izdzirdot dažas no šīm dziesmām, tās mums atgādinās par šo sarežģīto laiku mūsdienu vēsturē. Bet šobrīd šīs ir dziesmas, kas pavada mūsu šī brīža dzīves gaitas. Vai tas būtu Carnival Youth vai The Weather Station, šī ir mūzika, kuru mēs šogad visvairāk mīlam. Ar jaunām balsīm, piemēram, Olivia Rodrigo un jauniem apakšžanriem no Dienvidāfrikas, vai citiem drosmīgiem veikumiem, šīs ir līdz šim labākās 2021. gada dziesmas.
1. Lorde – “Solar Power”
Šīs dziesmas pantos Lorde atkal atgriežas pie sava debijas singla “Royals” raksturīgā minimālisma, bet pēc pāris reizēm, kad esi noklausījies šo dziesmu, atnāk atziņa, ka šī būs tava vasaras ballīšu dziesma.

2. Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”
Šībrīža popmūzikas populārākā hameleona uzvaras gājiens rit pilnā sparā. Doja Cat, 25 gadus vecā mūziķe no Losandželosas, tikko izdeva savu trešā albumo Planet Her, kas pārstāv vairākus žanrus: hiphopu, R&B, disko un elektronisko mūziku.

3. Blinker the Star – “It’s Alright (Baby’s Coming Back)” 

"Es sapņoju, ka Clive Davis mani iedeva Arista Records līgumu, taču darījums bija šāds: viņam bija jāizvēlas materiāls,"

Jordan Zadorozny žurnālam “Spill” pastāstīja par savu jaunāko albumu. 

"Tas bija jautrs vingrinājums, jo tas nolika mana dziesmu autora ego aizmugurējā sēdeklī, un ar iedomātu Clive galvā, izvēloties dziesmas, uzdevums bija vienkārši padarīt to par īstu Blinker the Star albumu."

Šajā albumā Ir Madonnas un ZZ Top klasikas kaveri, bet visvairāk izceļas tieši šī aizmirstā Eurythmics dziesmas versija. 

4. BTS – “Butter”

Kopš nonākšanas mūzikas topu pirmajā vietā maija beigās, šī dziesma nav nokritusies pat ne par vienu vietu zemāk. “Butter” turpina BTS panākumu sēriju un iepludina tīru prieku šajā stresa pilnajā laikā. Radio ēterā šī dziesma neizskan tik bieži, cik straumēšanas servisos, taču tas nav svarīgi: šī neapšaubāmi ir viena no atmiņā paliekošākajām 2021. gada dziesmām. 

5. The Weather Station – “Atlantic”
Šajā dziesmā The Weather Station iztirzā dabas skaistumu un draudošo klimata krīzes likteni. 

"Es domāju par klimata krīzes smagumu – piemēram, kā tu vari skatīties pa logu un mīlēt pasauli, kad zini, ka tā ir tik ļoti apdraudēta. Šie draudi un skumjas traucē mīlēt pasauli,”

grupas dalībniece stāstīja Apple Music. Tā ir dziesma, kas mēģina samierināties ar mūsu paaudzes gaidāmo lielo dabas katastrofu. Un, ja dziesma ir tik krāšņa, mēs nevaram šajās bažās
neieklausīties. 

6. Lucy Dacus – "VBS"
Vasara ir tad, kad daudzi bērni dodas uz mājas ballītēm un daudzi piekrastes jaunieši regulāri atrodas pludmalē un šī pieredze nav palikusi neapdziedāta. Bet tas ir arī laiks, kad daudzu bērnu vecāki nosūtīta savas atvases uz kristīgajām nomentēm. Dziesmas autors dziesmā atspoguļo tieši šo pieredzi. 

7. Olivia Rodrigo – “Drivers License”
Sirdi plosošais debijas singls no toreiz 17 gadus vecās Olīvijas Rodrigo uzreiz aizskāra daudzu sirds stīgas pēc tā iznākšanas 2021. gada sākumā, jo klausītāji pārpludināja sociālos medijus ar teorijām par šīs dziesmas nozīmi un potenciālo mīlas trīsstūri, kas aprakstīts dziesmas vārdos. Tomēr baumas par šī gada populārāko popa balādi, nav interesantākais šīs dziesmas panākumos: ar tikai vienu dziesmu Rodrigo sevi pierādīja kā pārliecinošu vokālisti un dziesmu autori krietni pāri saviem gadiem. 

8. The Weeknd & Ariana Grande – "Save Your Tears" (Remix)
Kad The Weeknd savā “After Hours” albumā pievērsās 80. gadu skaņām, šķiet, ka viņš zināja, ka šis albums iekaros radio stacijas. Mākslinieks sadarbojās ar Arianu Grandi, lai izveidotu dueta versiju sapņanajai dziesmai "Save Your Tears". Lai gan duets ir diezgan līdzīgs jau tā aizraujošajam oriģinālam, Arianas Grandes balss to padara vēl smeldzīgāku.

9. Carnival Youth – “Alvas Zaldātiņi”
Šovasar Latvijas klausītāju sirdis iepriecināja grupas Carnival Youth kaversersija Imanta Kalniņa un Māra Čaklā dziesmai “Alvas Zaldātiņi”, kas izskanēja filmā “Četri balti krekli”. Dziesma atrodama arī grupas jaunākajā albumā “Naivais ku-kū”, kas iznāca jūlija beigās. 

10. Samanta Tīna – “The Moon is Rising”
Labāko 2021. gada dziesmu apkopojumu pabeigsim ar dziesmu, kura jau “automātiski” ir tikusi ierakstīta Latvijas mūzikas vēsturē. Protams, tā ir Latvijas 2021. gada Eirovīzijas dziesma, kas tika īpaši radīta tieši šim konkursam “RigaLive” dziesmu rakstīšanas nometnē. Dziesma ir kā aicinājums visām sievietēm uzlikt sev kroni, pieņemt sevi un mīlēt. Lai gan dziesma netika tālāk par Eirovīzijas pusfinālu, tā joprojām tiek atskaņota ballītēs un dažādos pasākumos. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku