Pēc divu gadu pārtraukuma notiks festivāls "Laba Daba"

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks festivāls "Laba Daba"

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks festivāls "Laba Daba"

No 5. līdz 7. augustam Līgatnes pagastā, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" norisināsies jau divpadsmitais Mūzikas un mākslas festivāls "Laba Daba".

Festivāls notiks pēc divu gadu pārtraukuma un starp pirmajiem apstiprinātajiem dalībniekiem ir gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķi, teātra, dejas un performanču mākslinieki. Muzikālos priekšnesumus šogad vienos tas, ka tie būs unikāli, veidoti tieši festivālam Laba Daba 2022.

Festivāla programmā uz piecām skatuvēm uzstāsies vairāk nekā piecdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju, kā arī būs skatāmas vismaz desmit teātra izrādes, performances un dzejas lasījumi, plaša kino programma, radošās darbnīcas, sporta spēles, šaušana ar loku, amatniecības tirgus, tiešā kontakta zoodārzs, bērnudārzs, mazuļu terase un citas norises.

Kā vieni no pirmajiem muzikālajā programmā tiek izziņoti: bungu un dūdu grupa "Auļi"; Jura Kaukuļa modernā folka apvienība "Jauno Jāņu orķestris"; leģendārās rokgrupas "Pienvedēja piedzīvojumi", "Inokentijs Mārpls", "Zig Zag" un "Baložu pilni pagalmi"; Kārlis Kazāks ar koncertu "Apspēlēts"; eksperimentāli elektroniskas mūzikas autore Evija Vēbere; turbofolk apvienība "Oranžās brīvdienas"; skaļā, atmosfēriskā postmetāla apvienība "Tesa"; jauno mūziķu konkursa "Hadrons" uzvarētāji, grupa "Effekts" un dziesminiece Keitija Bārbale; kā arī duets "Čipsis un Dullais".

Gaidāmi vairāki ārvalstu viesi, kuri tiks izziņoti tuvāko nedēļu laikā, sola festivāla organizatori., uzsverot, ka gaidāmi mākslinieku no Tanzānijas, Izraēlas un Ukrainas koncerti. Zināms, ka viens no festivāla galvenajiem māksliniekiem būs no Vācijas, un ir sagatavojis festivālam kādu īpašu pārsteigumu.

Lielajā šķūnī, kur ierasti ir "Suņa skatuve", būs vērojama plaša teātra, dejas izrāžu un performanču programma, bet naktīs šī telpa pārtaps par elektroniskās deju mūzikas skatuvi - dīdžeju parādi. Savukārt filmu programmas skatuves telpā "Kino zālīte" sadarbībā ar Rīgas starptautisko īsfilmu festivālu "2Annas" būs skatāms atlasīts tematisko īsfilmu maratons. Neiztrūkstoši festivāla centrālajā laukumā atradīsies Radio NABA skatuve un tiešraides studija ar mūziku, sarunām un intervijām 36 stundu garumā. Festivālā gaidāma arī par tradīciju kļuvusī, Radio Naba raidījuma "Ej Apskrieties" kūrētā pankroka skatuve un "chill-out" skatuve "Pūces miga".

Programma un paralēlo norišu klāsts tiks regulāri papildināts un būs pārskatāms www.labadaba.lv un festivāla sociālo tīklu platformās.

Organizatori atgādina, ka bērniem līdz 13 gadu vecumam (vecāku pavadībā) ieeja ir bez maksas. 2020. un 2021. gadā iegādātās biļetes ir derīgas šī gada festivāla apmeklējumam, un to maiņa nav nepieciešama.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku