Jaunā gada sākumā koncertzālē "Cēsis" atkal būs pieejams telpiskās mūzikas kupols

Jaunā gada sākumā koncertzālē "Cēsis" atkal būs pieejams telpiskās mūzikas kupols

Jaunā gada sākumā koncertzālē "Cēsis" atkal būs pieejams telpiskās mūzikas kupols

Jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē no 5. līdz 8. janvārim jaunas pieredzes alkstošos koncertzāle "Cēsis" aicina uz telpiskās mūzikas notikumu "Iekļaujošā ziema". Ik dienu īpaši būvētā skaņas kupolā, vairākos seansos būs iespēja iepazīt jaunu muzikālu pieredzi, baudot īpaši radītus ambisoniskus skaņdarbus, kas klausītāju ievedīs unikālā telpiskā dimensijā, un ļaus sadzirdēt, kā skan ziema.

Pirmo reizi kupols koncertzālē "Cēsis" tika uzbūvēts un atvērts klausītājiem 2022. gada janvārī, iepazīstinot intersentus ar telpisko mūziku kā īpašu žanru, un programmā iekļaujot laikmetīgus, īpaši notikumam radītus skaņu rakstus.

Šoreiz kupolā dzirdēsim ko pavisam savādāku - skaņu ainavas ambientā, klusinātā un minimālistiskā estētikā, ko radījuši Baltijas un Ziemeļvalstu komponisti: Mantautas Krukauskas (Lietuva), Platons Buravickis ( Latvija), Tine Surel Lange (Norvēģija), Theodore Parker (Igaunija/ASV), Gedmintė Samsonaitė (Lietuva/Lielbritānija) un citi.

Kā īpašs pārsteigums būs populārā un visiem zināmā Antonio Vivaldi cikla "Gadalaiki" daļa "Ziema", kas aranžēta ambisoniskā versijā.

No ceturtdienas līdz svētdienai koncertzāles "Cēsis" lielās zāles vidū atradīsies ar telpiskās skaņas koncertsistēmu un daudzskaitlīgiem skaļruņiem aprīkots kupols, bet klausītāju sēdvietas būs izvietotas tā iekšpusē.

Pateicoties daudzo skaņas avotu izvietojumam telpā un skaņai mūzikas partitūrā dinamiski pārvietojoties, klausītājs varēs izbaudīt citādu skaņas pieredzi – visaptverošu un ieskaujošu. Aptumšotā atmosfēra, kas valdīs kupolā, un gaismu režija, aizvedīs vēl neiepazītā un pavisam jaunā sajūtu un emociju pasaulē.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku