Iznācis žurnāls "Mūzikas Saule" ar dziedātāju Beāti Zviedri uz vāka

Iznācis žurnāls "Mūzikas Saule" ar dziedātāju Beāti Zviedri uz vāka

Iznācis žurnāls "Mūzikas Saule" ar dziedātāju Beāti Zviedri uz vāka

Gada nogalē iznācis žurnāla "Mūzikas Saule" ziemas laidiens ar dziedātāju Beāti Zviedri uz vāka.

Žurnālā lasāma intervija ar dziedātāju, kurā viņa stāsta gan par attiecībām ar balsi, gan par franču maiznīcu un biešu salātiem.

"Mūzikas Saule" arī atskatās uz Rīgas Mākslas telpā vasarā atvērto izstādi un dejas pieredzi par Emīlu Dārziņu.

Baiba Āboltiņa vēsta par t. s. pirmās atmodas laika teātra cilvēku un diriģentu Jūliju Pūratu, kura vārda piesaukšana labi sader ar 2023. gada Dziesmu svētku gaidīšanu.

Nesenāka vēsture aplūkota trijos secīgos atvērumos, kuros tiek pieminēts gleznotājs Uldis Zemzaris (un viņa zīmētos mūziķu portretus), dzejnieks Knuts Skujenieks (līdz ar mūzikas klātbūtni viņa pantos) un multimūziķis Andrejs Jansons.

Žurnālā publicēts ieskats sarunā ar 2022. gada Lauzicas festivāla (Vācija) intendantu Danielu Kīnelu, tāpat publicēts teksts, kas rakstīts pandēmijas pirmajos paisumviļņos, tomēr svarīgumu nav zaudējis arī tagad — Aigas Šemetas tulkojumā var lasīt par mākslu, izklaidi, kultūras industriju un mūsu spēju par šiem jēdzieniem adekvāti reflektēt un diskutēt.

Par mūzikas videoklipu vēsturi raksta Mārtiņš Mārcis Beitiņš, bet sērijā "Aiz kadra" skaņu inženiera Māra Studenta portrets. 

Juris Griņevičs raksta par pianistu Arturu Rubinšteinu, bet Velga Kince ierosina paklausīties, kā dziesma "Ak, eglīte!" skanēja Pirmā pasaules kara ierakumos.

Harijs Kadiķis satiekas ar industriāļiem — Frīdvaldu un Stropu Jurku. Dace Volfa runājas ar diviem lietuviešiem — Martīnu Butkeviču un Povilu Oželi —, kas rīko festivālu pamestā Viļņas cietumā un ir pilni apņēmības iekarot Baltiju.

Jaunus CD vērtē Ernests Valts Circenis, Ēriks Miezis, Uldis Rudaks, Orests Silabriedis, Armands Skuķis, Valters Sprūdžs, Toms Treibergs, Dace Volfa, Kaspars Zaviļeiskis, Armands Znotiņš.

Uz žurnāla vāka — dziedātāja Beāte Zviedre, fotogrāfs Jānis Porietis.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku