RETROspektīva pastaiga 30.gadu Rīgā ar kapelu “HĀGENSKALNA MUZIKANTI”

RETROspektīva pastaiga 30.gadu Rīgā ar kapelu “HĀGENSKALNA MUZIKANTI”

RETROspektīva pastaiga 30.gadu Rīgā ar kapelu “HĀGENSKALNA MUZIKANTI”

20. aprīlī plkst. 19.00 VEF kultūras pilī notiks kapelas “Hāgenskalna muzikanti” koncerts. Pasākuma apmeklētājus kopā ar vakara vadītāju, aktieri Zigurdu Neimani gaida ceļojums laikā turpat simts gadu senā pagātnē, kur muzikālās ainās ielūkosimies tā laika aktualitātēs, rīdzinieku sadzīves būšanās un nebūšanās. Bulvāru restorāni un ostmalas krogi, žilbinošas korporāciju balles un danči Daugavmalas tirgū, tikko modē nākušais džess un Vecā Stendera ziņģes, Bellakorda skaņuplates un leijerkastes sērīgā dūkšana, paužot sen zudušas mīlas sentimentālo stāstu...
Vakara muzikālo noskaņu, iejūtoties aizgājušo laiku noskaņās, veidos Rīgas kapela “Hāgenskalna muzikanti”. Kapelas vizītkarte allaž ir bijusi iejūtīga attieksme pret seno dziesmu un mūzikas repertuāru, meklējot laikmetam atbilstošāko skanējumu. Koncertā skanēs gan visiem zināmās, līdzi dziedamās dziesmas, kā “Lēna vēsmiņa”, “Antons”, “Dzimtene”, “Pūpēdītis”, “Toreiz bij ziedonis jauks”, “Tikai no tevis nav vēstules” u.c., gan no aizmirstības izceltas aizgājušo laiku muzikālās pērlītes. Programmu kuplinās viesmākslinieki Anatolijs Danilāns, Lorija Vuda, kā arī deju priekšnesumi un pianista Riharda Plešanova interlūdijas.
Kapela “Hāgenskalna muzikanti” ir žanra cienītājiem labi zināms ansamblis, kurš šogad atzīmē 25 darbības gadus, un ar savu izkopto muzicēšanas stilu un repertuāra izvēli spēcīgi ietekmējis tautas mūzikas žanra attīstību Latvijā.
Kapela “Hāgenskalna muzikanti” ir dibināta 1998. gadā ar mērķi popularizēt latviešu instrumentu spēles tradīcijas un mūzikas repertuāru, kas balstīts 19.gs. beigu un 20.gs. pirmās puses sadzīves muzicēšanas stilos.Tās repertuāru veido tautā dziedātas senas dziesmas, romantiskas ziņģes, deju mūzika, latviešu kuplejas un lokalizēti ārzemju grāvēji, zināmu un nezināmu autoru tautā iemīļotas un mazāk zināmas dziesmas, bet interesantākie skaņdarbi pašu pierakstīti no vecajiem tautas muzikantiem vai meklēti folkloras krātuvēs un muzeju arhīvos. Kapelas dalībnieki ir Zane Kriumane - vijole, Sandra Lipska - cītara, Rolands Zelčs – akordeons, kapelas vadītājs Ilmārs Pumpurs - kontrabass, mandolīna, vokāls.
Kapelu muzicēšanai raksturīgais akustisko instrumentu sastāvs un tradicionālā spēles maniere, kas balstās muzikantu saspēlē, improvizācijā un individuālajā meistarībā, veido “Hāgenskalna muzikantu” īpatnējo skanējumu. Ansamblis savu muzikālo jaunradi apvieno ar izvēlētā mūzikas repertuāra – 19.gs. beigu, 20 gs. pirmās puses dziesmu un deju mūzikas rūpīgu izpēti un laikmeta stilam atbilstošu interpretāciju. Mūziķu pieredze un nopietnā, izjustā attieksme pret seno dziesmu reizumis naivajiem tekstiem un mūzikas formām ļauj tās pasniegt kā sava laika kultūras iespējami ticamu redzējumu. To akcentē arī greznie koncerttērpi, kas veidoti pēc Rīgai raksturīgā jūgendstila modes paraugiem. Hāgenskalna muzikanti aicina izbaudīt patiesu senatnes jutoņu kā pirms gadiem 100 vai 150, kad ciema ļaudis sapulcējās kādā skaistā birztalā vai upes ielokā, kur mūsu senči, “opji un grošiņas” valsēja, šīberēja un leca polku vai arī vienkārši klausīties, baudīt un dziedāt - kopā ar mums!
Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/126036


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku