Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns izsludina jaunu koncertu sēriju “Tas ir laiks” un iniciē ziedojumu akciju “Latviešu mūziķi - ukraiņu karavīriem!”

Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns izsludina jaunu koncertu sēriju “Tas ir laiks” un iniciē ziedojumu akciju “Latviešu mūziķi - ukraiņu karavīriem!”

Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns izsludina jaunu koncertu sēriju “Tas ir laiks” un iniciē ziedojumu akciju “Latviešu mūziķi - ukraiņu karavīriem!”

Ukraiņu - latviešu mūziķi Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns radījuši jaunu koncertprogrammu “Tas ir laiks”, kura izskanēs sešās Latvijas pilsētās. Līdz ar koncertu sēriju, mūziķi izziņo jaunu ziedojumu vākšanas akciju Ukrainas brīvprātīgo kaujas vienības “Kaukāzs” atbalstam.
Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns pirmo reizi satikās pirms gada, kad tapa himniskā dziesma “Resistance”. Katrīna pulcēja vairāk kā 40 mūziķus projektā “Latvia for Ukraine” un nejauši medijos atrada informāciju par Edgaru, kurš Krievijas iebrukuma dēļ bija spiests pamest savas mājas un darbu Kijivā, un dodies uz savu otro dzimteni - Latviju. Pavasarī Katrīna un Edgars piedalījās dažādos Ukrainas atbalsta koncertos, bet vasarā abi mūziķi sakomponēja radiohitu “Dur Prom”. Tam sekoja humoristiskā dziesma “Masas” un vērienīgā kompozīcija ar Māra Čaklā vārdiem “Kamēr pret sauli kāpu”.
Nu abi mūziķi ir nolēmuši iziet no ierakstu studijas un kopā kāpt uz skatuves, lai dotu spēku, cerību un gaišumu klausītājiem visā Latvijā. Katrīna un Edgars ir radījuši koncertprogrammu “Tas ir laiks”, kurā emocionāli un mūsdienīgi skanēs latviešu un ukraiņu spēka dziesmas. Tā būs mūzika no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, Haralda Sīmaņa “Ezers”, Raimonda Tigula, Raimonda Paula un Mārtiņa Brauna kompozīcijas, Imanta Kalniņa “Piena ceļš”, latviešu un ukraiņu slavenākās tautasdziesmas, kā arī Katrīnas un Edgara radītās dziesmas. Programma “Tas ir laiks” tiks atskaņota:

  • 26. maijā Mazmežotnes muižā,
  • 3. septembrī Tukuma pilsētas Kultūras namā
  • 28. oktobrī Jelgavas Kultūras namā. 

Katrīna Gupalo ar Edgaru Vilcānu ir īstenojuši, iniciējuši un aktīvi iesaistījušies jau vairākās Ukrainas atbalsta akcijās, tai skaitā akcijā “Džips ukraiņu aktierim - snaiperim”, Latvijas Radio labdarības akcijā “Dod Pieci”, projektā “Latvia for Ukraine: Resistance” un Osokina Brīvības festivālā Ukrainai. Katrīna un Edgars, radot jaunas dziesmas un koncertprogrammas, vēlas iedvesmot un motivēt savus klausītājus turpināt palīdzēt ukraiņiem cīņā par brīvu Ukrainu un Eiropu. Abi mūziķi sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” aicina ziedot Ukrainas brīvprātīgo kaujas vienībai “Kaukāzs”, kuras lielākā daļa ir Ukrainas armijas karavīri, kuri aizstāv Ukrainu kaujās Donbasā jau no 2014. gada. Kaujas vienība “Kaukāzs” izveidota 2022. gadā, darbojas visās kara zonās un iekļauta Ukrainas pašaizsardzības spēkos. Lai aizsargātu Ukrainu viņiem ir nepieciešami divi automašīnas radioaparāti, droni, karavīru formas un lietus pončo.
Ziedot ukraiņu karavīriem var šeit: https://www.ziedot.lv/latviesu-muziki-ukrainu-karaviriem-4578


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku