Latviešu country rock grupa “PakavRockBand” 2020.gada februārī piedalījās 10. Berlīnes kantri mūzikas gadatirgū

Latviešu country rock grupa “PakavRockBand” 2020.gada februārī piedalījās 10. Berlīnes kantri mūzikas gadatirgū.

Latviešu country rock grupa “PakavRockBand” 2020.gada februārī piedalījās 10. Berlīnes kantri mūzikas gadatirgū.

Festivāls Berlīnē notika trīs dienas un pulcēja ap 100 grupu un izpildītāju no 15 valstīm, tai skaitā arī ASV, Kanādas un Krievijas un, uz četrām skatuvēm tiem bija iespēja sevi parādīt starptautiskā mērogā, izpildot dažādus šī žanra virzienus- americana, hillbilly, bluegrass, sauthern rock, country un country rock.
Grupa “PakavRockBand” ir dibināta salīdzinoši nesen, 2017.gadā. Grupas nosaukums “PakavRockBand” radies nejauši draugu, mūziķu pulkā diskutējot par Jura Gausiņa mūzikas stilu, kas atgādina “zirgu soļus jeb rikšus mūzikai” un, kas jokojot tika nodēvēta par “zirgu mūziku”. J. Gausiņš smejoties savu stilu nosaucis par “pakavroku”, kas turpinājumā tad arī iesakņojies grupas nosaukumā “PakavRockBand”. J.Gausiņa dziesmas izteica pretenzijas uz īpašu skanējumu, kas līdz šim Latvijā maz skanēja, jo kantri vairāk tika eksponēta kā šlāgermūzika, bet J.Gausiņa mūzika, pateicoties izmantotajiem instrumentiem un, iespaidojoties no pazīstamām ārzemju grupām, kas izpildīja kantri rock, blues un folk bija guvusi country rock žanram raksturīgo skanējumu.
Jurim Gausiņam, kurš jau iepriekš sacerēja savas dziesmas, 2017.gada pavasarī piedāvāja uzstāties Bauskas kantri festivālā. Šis piedāvājums uzstāties kļuva par stimulu dibināt savu grupu, jo bija vēlme savas autordziesmas dzirdēt “dzīvajā” izpildījumā. Grupas darbības vieta pašlaik ir Rīga un Pierīga. Grupas dalībnieki katrs ir ar savu individualitāti un bagāžu, kas nāk līdz no dalības iepriekšējās grupās. G.Avotiņš sitamos instrumentus spēlējis grupās “Hell patrol”, “Dzelzs vilks”, “Flora”, S.Šnē- vijoli salona ansamblī “Optimisti”, D.Zāģers- basģitāru grupās “DaBeDžu”, bet Ā.Ozols- “Syncope”, džeza grupā “Ms5” u.c.

 

Šajā uzstāšanās reizē grupas pastāvīgo solo ģitāristu Āri Ozolu aizvietoja viesģitārists Juris Ārents, kurš grupas mūzikas skanējumam piešķīra īpašu rock mūzikas skanējumu.
Grupa iepriekš ir uzstājusies kantri mūzikas festivālos Bauskā un Ratniekos, Liepājas mūzikas klubā “Fontaine Palace”, arī Rīgā un dažādos pasākumos Latvijā.
Pašlaik grupa ieraksta savu pirmo albumu un gatavojas 2020.gada vasaras koncertu sērijai Latvijā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku