Sāk uzņemt filmu „Jumprava. Lielais notikums”

Sāk uzņemt filmu „Jumprava. Lielais notikums”.

Sāk uzņemt filmu „Jumprava. Lielais notikums”.

28. septembrī Valmierā sākās spēlfilmas „Jumprava. Lielais notikums” filmēšana. Pirmās filmēšanas lokācijas izvēle nav nejauša – Valmierai ir īpaša nozīme grupas “Jumprava” stāstā, jo tieši tur meklējami grupas pirmsākumi – sākotnēji Aigara Grāvera un Aigara Krēslas muzikālie eksperimenti Valmieras slimnīcas vokāli instrumentālajā grupā „Vitamīns”.
Filmēšanas pirmajā dienā klāt bija arī grupas leģendārais sastāvs, kas atzinīgi novērtēja lieliski atlasītos filmas aktierus, kuri ir ne tikai ar sirdi mūzikā, bet arī līdzīgi izskatā. Grupas “Jumprava” četrotni filmā attēlos Gatis Grāvers (Aigars Grāvers), Roberts Vanags (Aigars Grauba), Raimonds Celms (Ainars Ašmanis) un Rihards Zelezņevs (Aigars Krēsla). Kā zināms, pirmos gadus grupas pamatsastāvā bija arī Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, kurus filmā atveidos Mārtiņš Zvirbulis (Ingus Ulmanis) un Gvido Valters (Aigars Voitišķis).
Filma nav tikai par grupu “Jumprava”, tas ir stāsts par laika posmu no 1984. līdz 1991. gadam – par to, kā grupa ar domubiedriem ieraudzīja veidu, kā uzrunāt savus vienaudžus un sabiedrību kopumā. Viņu centieni tika sadzirdēti un novērtēti. Un tā radās leģendārā grupa Jumprava.
Kā saka filmas režisors Aigars Grauba:

“Jumprava ir pavadošā grupa dziesmām, kas sen vairs nepieder grupai, bet gan tautai, jo tieši klausītājiem šīs melodijas saistās un rezonē ar viņu pārdzīvojumiem, emocijām un pieredzi.” 

Filmas iznākšana plānota 2022. gada sākumā. Tā top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu.
Foto Jānis Spurdziņš


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku