«Židrūns» pretendē uz Eiropas gada albuma balvu un rokmūzikas apbalvojumu Latvijā

«Židrūns» pretendē uz Eiropas gada albuma balvu un rokmūzikas apbalvojumu Latvijā.

«Židrūns» pretendē uz Eiropas gada albuma balvu un rokmūzikas apbalvojumu Latvijā.

Neatkarīgo mūzikas izdevniecību asociācija IMPALA (Independent Music Companies Association) ir paziņojusi divdesmit piecu 2020.gada Eiropas labāko albumu sarakstu. Nominācijā iekļauts arī Latvijas alternatīvā roka apvienības "Židrūns" albums "Kovārņu mazbērniem". Vienlaikus albums nominēts "Zelta Mikrofona" balvai kategorijā "rokmūzikas albums". 

"Židrūna" ceturtais studijas albums "Kovārņu mazbērniem" ticis nominēts IMPALA Eiropas labākā albuma titulam, kā arī Latvijā tradīcijām bagātākajai balvai "Zelta Mikrofons" uzreiz divās nominācijās – "rokmūzikas albums" un "labākais albuma dizains". Albuma īpašo noformējumu melnbaltā kino noskaņās veidojis mākslinieks Otto Zitmanis. 

IMPALA balva "Eiropas gada neatkarīgais albums" tiks pasniegta nu jau 11 reizi. Tā atspoguļo muzikālo talantu daudzveidību un bagātību, ko demonstrē neatkarīgie Eiropas izdevēji. No nominētajiem albumiem IMPALA valdes locekļu žūrija izvēlas vienu uzvarētāju. Iepriekšējos gados balvas ir ieguvuši tādi dažādu Eiropas valstu mākslinieki "Efterklang", Adele, "The xx", "Viagra Boys", Agnes Obel un José Gonzalez.

Pērn par labāko tika atzīts vācu elektroniskās mūzikas autora "Apparat" albums "LP5".

IMPALA izvirzītā misija ir atbalstīt neatkarīgās mūzikas nozari, piešķirot arvien lielāku vērtību māksliniekiem, veicināt kultūras daudzveidību un uzņēmējdarbību, rosinot tam labvēlīgus politiskās plānošanas mehānismus, veidojot atbilstošu vidi un modernizējot mūzikas nozares uztveres rādītājus.

Apvienības IMPALA biedru skaitā ir leģendārās izdevniecības "Beggars Group" un "Cooking Vinyl", kā arī vēl daudzi Eiropas mūzikas izdevēji. 2016. gadā IMPALA pievienojās arī Latvijas mūzikas apgāds "I Love You Records".

IMPALA 2020. gada albumam izvirzīto albumu saraksts un detalizētāka informācija 

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku